Kaia Lepik Helsingis poolmaratonil isikliku rekordiga kolmas

Kaia Lepik pärast Soomes joostud poolmaratoni. Foto: erakogu

Klubi Täppsportlased naiste esinumber Kaia Lepik sai täna Soomes Helsinki City Run raames toimunud poolmaratoni distantsil isikliku rekordiga 1:22.57 kolmanda koha.

Lepiku varasem tippmark oli 1:24.43. Poolmaratoni võitis soomlanna Suvi Miettinen ajaga 1:19.43. Enne Kaia Lepikut jõudis teisena finišisse veel üks soomlanna Maria Söderström 1:22.29-ga. Kolmandale kohale tõusis eestlanna poolel maal, kui möödus grupist, kus jooksis ka kaks naist. Edasi jätkas ta üksinda.

“Rada kiire ei olnud, päris palju üles-alla solgutamist, aga mulle siin meeldib. Hea korraldus ja iga-aastane traditsioon. 15. kilomeetril puhus väga tugev vastutuul, aga õnneks pööras hiljem ära. Esimeses joogipunktis ei saanud ma jooki kätte, edasi jõin igas punktis, mis asusid iga 3-4 km järel. Natuke palav oli, aga ei midagi hullu,” rääkis Lepik ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Kaia Lepik on oma tänase kolmanda koha üle õnnelik. “Sain lõpuks oma neljanda koha needusest lahti. Haapsalu maanteejooksul, Elvas Eesti mudrmaajooksu meistrivõistlustel ja Kohilas 3000 m seeriajjooksul ja isegi Teletorni teatejooksul pidi ta leppima 4. kohaga.

Meestest võitis tänase poolmaratoni Tiidrek Nurme treeningukaaslane keenialane Ibrahim Mukunga Wachira ajaga 1:08.32. Ta edestas järgmist lõpetajat soomlast Jussi Utriaineni täpselt kahe minutiga. Kolmanda koha sai Henri Ansio 1:10.40-ga.