Kaia Lepik võitis isikliku rekordiga Kohila pikamaajooksusarja etapi

Kaia Lepiku koostöö treener Riho Mentiga on vilja kandnud. Foto: klubi Täppsportlased

Eile õhtul toimus Kohila staadionil Kohila pikamaajooksusarja kolmas etapp – 10 000 m jooks, mille võitis naistest isiklikku rekordiga klubi Täppsportlased liige Kaia Lepik. Meestest kuulus esikoht Igor Skatškole.

Kaia Lepik ei ole varem staadionil nii pikka distantsi jooksnud, kuid tema 10 km maanteejooksu isiklik rekord on 38.41, mis pärineb mulluselt Rapla Selveri Suurjooksult. Eile õhtul läbis Lepik Kohila staadionil 10 000 m ajaga 38.40,5. Ta alustas jooksu koos klubikaaslase Kristiina Verevmägiga ja võttis võistlust tempotreeninguna.

“Pidime 8 km jooksma tempoga 3.55 kilomeetri kohta ja siis tempot tõstma. 7 ringi enne lõppu jäi Kristiina maha,” rääkis Lepik ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Lõpus kaotas Verevmägi talle 18,5 sekundiga. “Päris mõnus ja kerge jooks. Mul tulid kõik ringid ühtlaselt, enamus 1.33 lõppu. Treener naeris, et nagu õpikust,” lisas ta.

Kohila pikamaajooksusarja 4. etapina on 14. juunil kavas 1500 m jooks.