Kaia Lepik võitis Täppsportlastele esimese Eesti meistrivõistluste medali

Naiste 3000 m medalikolmik. Kaia Lepik, Leila Luik ja Moonika Pilli. Foto: EKJL

Klubi Täppsportlased liige Kaia Lepik võitis täna Tallinnas Lasnamäe kergejõustikuhallis lõppenud Eesti talvistel meistrivõistlustel esimese tiitlivõistluste medali, tulles naiste 3000 m jooksus Leila Luige järel teisele kohale. Ühtlasi on tegemist klubi Täppsportlased ajaloos esimese Eesti meistrivõistluste medaliga.

Jooksu võitis teistel kohe eest ära läinud ja soolojooksu teinud Leila Luik, kes edestas järgmist lõpetajat poole ringiga. Küll aga läks põnevaks heitluseks järgmiste medalite pärast SK Jooksupartneri esindajate Moonika Pilli ja Liina Kivi ning Täppsportlase Kaia Lepiku vahel. Kui vahepeal paistis, et Pilli ja Kivi lähevad kahekesi oma teed, siis Lepik ei andnud veel alla ning suutis neile järgi võtta.

Kuus ringi enne lõppu tõusis Kaia Lepik Moonika Pilli ja Liina Kivi vahele teisele positsioonile. Kui joosta jäi veel kolm ringi, otsustas Lepik mööduda ka Pillist. Liina Kivi nende tempoga kaasa minna ei suutnud. Lõpusirgel üritas Moonika Pilli Kaia Lepikust jagu saada ja tõusis talle isegi finiširuudustikus kõrvale, kuid napp edu tagas hõbemedali siiski Lepikule. Moonika Pilli pidi leppima pronksmedaliga.

Kaia Lepik ise medalivõitu ei uskunud. “Läksin oma jooksu tegema ja alles viimasel 300 meetril mõtlesin, et okei, mul vist võib võimalus olla,” ütles Lepik ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Lõpuheitluses ei julgenud ta kõrvale vaadatagi. Kuna Lepik jooksis üldse esimest korda 3000 m distantsil, siis võistlemise mõtetega ta starti ei läinud. Alles lõpueel sai Lepik aru, et täna võib olla tema päev. Rohkem maratoonarina võistelnud Lepik peab oluliseks kiiruse lisamist. “Ka kannatamist on vaja õppida,” märkis Lepik.