Kaidi Kivioja lõpetas triatlonihooaja MK-etapi 11. kohaga

Kaidi Kivioja Lõuna-Koreas jooksuetapil. Foto: Rahvusvaheline Triatloni Liit

Karjääri parimat hooaega nautinud Kaidi Kivioja pani tänavusele triatloniaastale punkti Lõuna-Koreas, kus ta Tongyeongis toimunud MK-etapil saavutas sprindidistantsil 43 lõpetanud naise seas 11. koha.

Päeva parima rattaaja toel hoidis Kaidi ennast kõrgeimas mängus kuni 5 kilomeetri pikkuse jooksudistantsini, kus kümmekond konkurenti suutsid temast seekord nobedamaid jalgu näidata. Etapivõidu võtnud jaapanlannale Ai Uedale kaotas Kaidi minuti ja ühe sekundiga, poodiumikohast jäi puudu 37 sekundit.

„Üheteistkümnes koht pole tänavust hooaega arvestades kindlasti minu parim, aga ka mitte halvim sooritus,“ võttis esikümnest esimesena välja jäänud Kivioja aasta viimase võistlusstardi lühidalt kokku. Lõppenud hooajal suutis Kivioja tõusta oma arengus uuele tasemele, mida tõestavad poodiumikohad Tartus toimunud Euroopa meistrivõistlustelt ja maailmakarikaetapilt Karlovy Varyst. Maailma edetabelis hoiab 25-aastane eestlanna hetkel 41. ning olümpia kvalifikatsioonireitingus 27. kohta.

Meeste arvestuses tegi Tongyeongis parima tulemuse 22-aastane šveitslane Max Studer ajaga 53.57. Sekundi võrra kehvem oli prantslane Felix Duchampt, kolmandaks jäi ameerklane Eli Hemming.

Maailma edetabelis hoiab Kaidi Kivioja hetkel 41. ning olümpia kvalifikatsioonireitingus 27. kohta.