Kaidi Kivioja sai Uus-Meremaal MK-etapil 15. koha

Kaidi Kivioja. Foto: Tartu Postimees/Scanpix
Kaidi Kivioja. Foto: Scanpix

Kaidi Kivioja sai 25. märtsil Uus-Meremaal New Plymouthis triatloni maailmakarikaetapil sprindidistantsil 15. koha tulemusega 1:05.26.

Kivioja ujus 750 m ajaga 10.45, misjärel kulutas vahetusalas pool minutit, et minna rattaetapile. Ta pedaalis 20 km rattal täpselt 36 minutiga. 23 sekundit vahetusalas ja Kivioja alustas 5 km pikkust jooksudistantsi, mille lõpetas ajaga 17.46. 38st startinud naisest jõudis finišisse 33.

Kaidi Kivioja sõnul oli stardinimekiri võrreldes kahenädala taguse Austraalia etapiga palju tugevam. “Ujumises kaotus liidritele 45 sekundit ja ülejäänud esimesele grupile 30 sekundit on ilmselt väiksem, mis mul kunagi olnud,” ütles Kivioja Jooksjale. Rattasõidus tuli triatleetidel võtta pikk tõus. “Tundsin ennast väga hästi ja tegin suure osa tööst, sõites viieliikmelises jälitusgrupis.

Ainsana aitas mind Vanessa Ferndandes Portugalist, aga kahekesi kahjuks ei saa gruppi nii kiiresti liikuma kui 15-liikmelist gruppi,” tõdes Kivioja, kes pärast rattaetappi kaotas liidergrupile ühe minutiga. “Seekord olen rahul ka oma jooksuga, tegin ilmselt maksimumi, mis ma peale niivõrd tugevat pingutust rattal teha sain. Alati saab paremini, aga ma olen oma sooritusega rahul ja näen edasiminekut igal alal,” leidis Kivioja. Nüüd lendab ta tagasi kuueks nädalaks USA-sse, et seal teha veel üks korralik treeningblokk enne kui võistluskalender Euroopas maist septembrini üsna tihedaks läheb.

Uus Meremaa triatloni võitis ameeriklanna Kristen Kasper ajaga 1:03.20. Tal kulus ujumisele 10.07, rattasõidule 35.30 ja jooksule 16.49. Kaheksa sekundiga kaotas talle uus-meremaalanna Nicole Van Der Kaay. Kolmanda koha sai belglanna Claire Michel ajaga 1:03.37.