Kaisa Kukk jooksis Dublini maratonil Eesti tänavuse hooaja tippmargi

Kaisa Kukk paremal autasustamisel. Foto: erakogu
Kaisa Kukk paremal autasustamisel. Foto: erakogu

Kaisa Kukk, kes startis täna Dublini maratonil, lõpetas selle naiste üldarvestuses 12. kohal ja Euroopa politsei meistrivõistluste arvestuses pronksmedalil ajaga 2:51.41, mis on Eesti tänavuse hooaja parim tulemus. Seni juhtis Eesti hooaja edetabelit Tallinna Maratonil Eesti meistritiitli võitnud Kaia Lepik 2:52.21-ga.

Eile kahtles maratoni Eesti meistrivõistluste hõbemedali omanik Kaisa Kukk, kas üldse starti läheb, sest oli üle nädala palavikus ja hooajast väsimusseisundis. “Ütlesin veel talle, et ära jookse, aga kui starti läheb, siis vaata, kuidas seis on. Kui enesetunne ikka kehva, siis tule rajalt ära. Praegu tundub küll, et tal on kõik võimalused järgmisel aastal MM norm 2:45 ära joosta,” rääkis Kuke treener Urmas Randma ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Politsei Euroopa meistrivõistluste arvestuses kuulus Kaisa Kukele 3. koht. Kokku startis 150 politseinikku 22 riigist. “See on enda jaoks ka uskumatu, sest veel eilseni ei teadnud, kas riskin üldse starti minna. Olin nädal ülekoormusseisundist palavikus ja kaks nädalat jooksmisest eemal. Perearst väga heaks mõtteks maratoni joosta ei pidanud,” ütles Kukk ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Samuti olid tal alaseljaga probleemid, mis ka Dublinis eelnevatel päevadel välja lõid, kuid tänu Saksamaa füsioterapeudile sai Kukk soojendava kreemi ja teibid peale ning otsustas ikkagi starti minna. “Tekkis suur küsimus, et mis tempoga julgen üldse peale minna ja teadmatus, mis rajal juhtuma hakkab. Eks ma suur riskija olen ja kuigi esialgu lootsin kolme tunni grupis püsida. Kui start anti, hakkasin lihtsalt enesetunde järgi oma tempos minema ja nii ta läks,” meenutas Kukk.

Kaisa Kukk imestas, et kuigi ta ei ole peale Tallinna maratoni pikka otsa oma tempos jooksnudki, pidasid lihased lõpuni hästi vastu ja ta sai viimased 7 km isegi kiirust lisada. “Olen väga õnnelik, et julgesin riskida ja suured tänud Eesti politseile, et sain väikse riigi esindajana võidelda poodiumi koha eest.

Dublini maratoni võitis naistest etioopialanna Mesera Dubiso ajaga 2:33.49.