Kaisa Kukk jooksis Taanis maratoni Eesti hooaja tippmargi

Kaisa Kukk Foto: EKJL
Kaisa Kukk Foto: EKJL

Kaisa Kukk sai täna Taanis Odenses HCA maratonil 5. koha Eesti tänavuse hooaja tippmargiga 2:49.14, olles parim Euroopa naine. Ühtlasi kuulus talle Põhjamaade politsei meistritiitel.

Kuke sõnul näitas maratoni aeg, et Tallinna maratonist loobumine ülekoormusseisundis osutus väga targaks valikuks. “Sain taastuda ja enesetunne ning lihased oli hoopis teine. Rada kergete killast polnud – päris palju pöördeid, parkimismajas jooksu, kohati vastutuult ja hakkas ka sadama rajal olles, nii et sain läbimärjaks,” rääkis Kukk ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Kõike seda korvas tiim Eesti politseist, Taani poolne sujuv korraldus ja tublid kaasaelajad rajal. “Jooksin ilmselt varuga, sest keskmine pulss näitas 156 ja maksimaalne 166, hoolimata sellest, et viimasel kilomeetril kiirendasin. Kui muidu hoidsin 4.00 tempot, siis viimane kilomeeter tuli 3.51 ja lõpus staadionil kiirendasin umbes 200 m korralikult,” ütles Kukk.

Maratoni võitis keenialanna Jerubet Berez ajaga 2:30.48. Kolm järgmist kohta läksid Etioopiase. Teise koha sai Etalemahu Zeleke Habtewold 2:31.27-ga ja kolmanda koha Gelane Senbete 2:32.22-ga. Enne Kukke jõudis neljandana finišisse Kidisan Alema ajaga 2:38.25.

Kaisa Kuke isiklik rekord on 2:45.29, mille ta jooksis 2015. aastal Valencias. Sellega asub ta Eesti kõigi aegade edetabelis 10. kohal.