Kaisa Kukk: Lõpuaeg 2:45 valmistas mulle endalegi üllatuse

Kaisa Kukk suutis hooaja lõpus üllatada. FOTO: MALLOR MALMRE/JOOKSUPORTAAL
15. novembril Hispaanias Valencia maratonil isikliku rekordi 2:45.52 jooksnud Kaisa Kuke sõnul ei uskunud ta isegi, et suudab hooaja lõpus oma tippmarki ligi seitsme minutiga parandada.
Kuke varasem maratoni tippmark oli 2:52.40, millega ta võitis Tallinnas SEB maratonil Eesti meistritiitli.”Teadsin, et peaksin jooksma kiiremini kui 2:52, sest Tallinnas ei olnud ma veel Reykjaviki maratonist taastunud. Sellist aega ma küll ei lootnud. Arvasin, et jooksen 2:48-2:50, aga läks natuke paremini,” rääkis Kukk Jooksuportaalile. Enne Valenciat ta enam nii palju ei võistelnud ega teinud ka trennis väga pikki otsi, mis andsid taastumiseks parema võimaluse ja energiat jäi rohkem alles. Kukk tegi vaid ühe 30 kilomeetrise trenni. “Tavaliselt kahel maratoni kahel viimasel kilomeetril väsib mul keha ära. Pulss on korras. Kui teha õiget asja ja keha harjuks võiks veelgi areneda,” tõdes ta.
Valencias ei seadnud Kaisa Kukk endale eesmärgiks olümpianormi 2:42.00 täitmist. “See oleks utoopiline olnud. Kui oleksin selle sihi võtnud, alustanuks ma kohe vajaliku tempoga jooksmist. Hooaja lõpus on väsimus sees, ei hakanud riski võtma. Kui oleksin kiirelt alustanud, ei oleks ma seda aegagi jooksnud, mis Valencias tuli,” arvas Kukk. Normi püüdmiseks tuleks paljud asjad tema meelest teistmoodi teha. Ta võttis maratonil ainult vett, oma jooke tal kaasas polnud. “Läksin isegi julgelt enesetunde järgi jooksma, teadsin, et jalad ütlevad lõpus üles. Ei ole vahet, mis tempoga alustan. Kui jooksen algul kiiremini, ei tule ajaline kukkumine nii hull lõpus,” sõnas Kukk. Ta sai Valencias taas kogemuse võrra rikkamaks.
Kukel okas südamesse ei jäänud, et olümpianorm ei täitunud. “Kui oleksin normile veelgi lähemale jooksnud, siis oleks küll kripeldama jäänud. Kella ma üldse ei vaadanud. Ma ainult jooksin,” ütles Kukk. Valencias olümpianormi täitmine ei oleks Kuke arvates taganud pääsu Rio olümpiale, sest Eestist on kolmikutest Luikedest kaks juba normi täitnud. Leila Luik üritab samuti OM normi ära joosta.

Kaisa Kuke vaheajad Valencia maratonil:

5 km 19.57
10 km 39.29
15 km 59.05
pool distantsi 1:22.45
25 km 1:38.07
30 km 1:57.36
35 km 2:17.00
40 km 2:36.51

JOOKSUPORTAAL