Kaisa Kukk püstitas Saaremaa kolme päeva jooksul isikliku rekordi

Kaisa Kukk on jätkuvalt heas hoos. FOTO: MALLOR MALMRE/JOOKSUPORTAAL
Täna alanud 42. Saaremaa kolme päeva jooksu avaetapi, 10 kilomeetri pikkuse Kuressaare linnas ja selle ümbruses kulgenud distantsi võitis meestest keenialane Ibrahim Mukunga Wachira ning naistest ülivõimsalt isikliku rekordiga Kaisa Kukk.
Mukunga läbis avaetapi ajaga 31.11,8. Mullu kolme päeva jooksu kokkuvõttes teise koha saavutanud Argo Jõesoo sai täna samuti teise koha ajaga 31.56,0. “Ei ole selline vorm nagu eelseisvad asjad lubasid. Olukord on rahuldav. Mukungale ma vastu ei saa. Proovin homme oma kohta hoida,” ütles Jõesoo Jooksuportaalile. Mukungal lasti pärast esimest kilomeetrit eest ära minna. Kordamööda vedasid erinevad esiotsa mehed. 8. kilomeetrini jooksis ta koos Andrs Leiniga, siis läks Jõesoo oma teed. Jõesoost neli sekundit hiljem jõudis kolmandana finišisse parim veteran Andrus Lein. Parima saarlasena sai täna 4. koha Ando Õitspuu ajaga 32.12,9.
Naistest näitas suurepärast minekut Kaisa Kukk, kes võitis jooksu nii kõva ajaga kui 35.44,8, mis on tema 10 kilomeetri maanteejooksu isiklik rekord. Kuke varasem tippmark oli Rakveres Ööjooksul joostud 36.04. “Ma ei mõelnud väga aega joosta, aga treener arvas, et esimesel päeval võiksin kiiremini joosta ja teised päevad võtta rahulikumalt.  Isiklik rekord tuli mulle üllatuses,” rääkis Kukk Jooksuportaalile. Tema eesmärk oli esimesel päeval võistkondlikus arvestuses saada teiste naiskondadega vahe sisse. “Keha on mitme päevase järjestikuse võistlusega suvel harjunud. Kui teine päev tulebki kehvem, siis kolmas päev on juba parem,” arvas Kukk. Homme kavatseb ta joosta treeningjalatsitega.  
Teine koht kuulus Mari Boikovile isikliku rekordiga 37.07-ga. Kolmas oli Eesti klubiga ProRunner liitunud lätlanna Jolanta Liepina ajaga 38.13. Kokku lõpetas avaetapi 580 jooksjat, mis on uus osavõturekord. Mullu lõpetas esimese etapi 510 jooksjat. Homme joostakse Sõrves Iide külas algusega kell 12 Saaremaa kolme päeva jooksu teine etapp pikkusega 16,195 kilomeetrit.
Saaremaa kolme päeva jooksu avaetapi tulemused
JOOKSUPORTAAL