Kaisa Kukk sai Zürichis 10 km linnajooksul 2. koha

Kaisa Kukk pärast Zürichi 10 km jooksu. Foto: Nele Ohmann
Kaisa Kukk pärast Zürichi 10 km jooksu. Foto: Nele Ohmann

Šveitsis taastumisreisil viibiv klubi Treeningpartner jooksja Kaisa Kukk saavutas täna Zürichi maratoni raames peetud City Run 10 km maanteejooksul naistest 2. koha ajaga 37.20.

Jooksu võitis Susanne Rüegger 50 sekundit parema tulemusega. Kaisa Kukk ise seda teist kohta mingiks eriliseks saavutuseks ei pea, sest viibib seal ravimas ja treenimas, ning otsustas seetõttu osaleda. Kukke vaevavad varba kõõlus ja luuümbrise põletik.

“Kõige raskem oli see, et kõik maratonijooksjad, kes lasti rajale umbes 15 minuti varem, jäid tee laiuses ette ja normaalselt joosta ei õnnestunud. Tuli joosta slaalomit ja ühtlast tempot hoida ei saanud – esimene ja viimane kilomeeter tulid 3.30-ga, aga vahepeal langes isegi 3.50ni, sest mööda ei saanud,” kurtis Kukk ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Ta pidas Zürichis 10 km jooksu Rakvere Ööjooksust hullemaks. “Rakveres sõitis vähemalt rattur ees ja tegi teed, siin polnud sedagi. Korra oleksin asfaldile kukkunud, see tegi ettevaatlikumaks ja võtsin eesmärgiks tervena finišisse jõuda,” lisas Kukk.

Ilm oli tema sõnul ka suhteliselt palav, aga kuna hetkel alles teine võistlus ja jalgade seisukord pole kiita, siis hindas ta jooksu koolipoisi hindele 3+. “Olen viis päeva saanud siinse kliimaga kohaneda, treeningutest mägisel pinnasel on lihased väsinud. Kindlasti ei pretendeerinud heale tulemusele, pigem kasutasin head võimalust siin võistelda,” lausus Kukk. Tagasi Eestisse tuleb ta 30. aprillil.