Kaitseväelased jooksid koos olümpiavõitja Gerd Kanteriga

Terasliblika jooksu start. Foto: Eesti kaitsevägi
Terasliblika jooksu start. Foto: Eesti kaitsevägi

Üle 250 Eesti, Briti ja Belgia kaitseväelase osales täna Ämari lennubaasis peetud heategevuslikust Terasliblika jooksul, millega toetatakse vigastatud veteranide osalemist rahvusvahelistel Võitmatute spordimängudel.

„Osalejaid oli kindralist reameheni,“ ütles ürituse korraldanud õhuväe allohvitseride kogu juhatuse liige ja õhuväe veebel staabiveebel Janis Jallai. Jooksust võtsid osa ka olümpiavõitja Gerd Kanter ning rattaorienteerumise maailmameister kopteripiloot leitnant Lauri Malsroos ning Võitmatute mängudel osalenud vigastatud veteranid. Organisatsioonidest olid esindatud nii kaitsevägi, Kaitseliit, kaitseministeerium, naiskodukaitse, riigi kaitseinvesteeringute keskus kui teised Terasliblika jooksu toetajad.

Esimene Terasliblika jooks korraldati 2015. aastal, eelmisel korral koguti vigastatud veteranide toetuseks üle 1300 euro. Heategevusjooksu toetasid lisaks osalejatele ja ürituse korraldanud õhuväe allohvitseride kogule ka Teater NO99, Tallinna Linnateater, Teater Vanemuine, Kino Sõprus, Tallinna Teletorn, Kaevandusmuuseum, Maanteemuuseum, Eesti Kunstimuuseum, Piletilevi, Tervise Paradiis ja AS Mefo. Teist korda toetavad üritust Crossfit I&M, Triobet kardikeskus, Saku õlletehas ja Selver. Kolmandat korda panevad jooksule õla alla Padise mõis, Niitvälja golf, Sportland, spordiklubi Sparta, Kuulsaal, Lennusadam, Estravel ja Rõõmu kaubamaja.