Käivitus maratoni ja poolmaratoni tulemuste lehekülg

Alates detsembri keskpaigast asub aadressil http://www.marathon100.com/ kodulehekülg, mille eesmärgiks on anda maratoni või poolmaratoni jooksnud sportlastele võimalus võrrelda oma tulemusi teiste jooksjatega.

Kodulehekülje toimetaja Janek Oblikase sõnul on ta maratoni tulemusi antud lehele üritanud koondada viimase 40 aasta maratonidelt. “Poolmaratone on Eestis märksa lühemat aega joostud, mistõttu poolmaratonitulemused algavad aastast 1983. Loomulikult on andmebaas hetkel veel üsna auklik, ent jooksufännide tänuväärt kaastöö tulemusena on koduleheküljele olnud võimalik panna üles tulemusi mitmetelt jooksudelt, mida ammuilma enam ei korraldata,” ütles Janek Oblikas.

Edetabeleid on mitmeid. Saab vaadata nii jooksva aasta, kui kõikide aegade edetabelit, klubi või vanuseklassi edetabelit, samuti konkreetsel aastal enim tulemust parandanud jooksjate edetabelit. Eraldi on välja toodud enim maratone jooksnud sportlaste edetabel. “Lehekülje loomist alustasime JK Hermese Eesti maratoni edetabelist, mis hõlmas aastaid 2005-2009. Oleme andmebaasi lisanud võimalikult palju varasemate aastate tulemusi – kõige vanemad tulemused pärinevad aastast 1969,” lausus Janek Oblikas.

Kui keegi soovib koduleheküljel teha täiendusi või parandusi, siis saab toimetajaga ühendust e-postil: janek.oblikas@mmc.ee või mobiiltelefonil 51 08 830.

JOOKSUPORTAAL