Kaks keskmaajooksjat kandideerivad aasta kergejõustiklase auhinnale

Liina Tšernov. Foto: Mallor Malmre

Naistest kuulub 2017. aasta Eesti kergejõustiklase nominentide hulka spordiklubi Jooksupartner ridadesse kuuluv ja Endel Pärna juhendamisel harjutav Liina Tšernov, kes asub oma tänavuse hooaja parima tulemusega 4.11,47 (vaid 3 sajandikku puudu oma nimel olevast Eesti rekordist – toim.) maailma edetabelis 149. kohal ja Euroopa edetabelis 52. kohal. Ta on kogunud IAAFi punktitabelis 1115 punkti.

Tšernov sai Euroopa võistkondlike meistrivõistluste esiliigas 1500 m jooksus 10. koha ajaga 4.25,44 ja 800 m jooksus 4. koha ajaga 2.06,45. Lisaks tuli Tšernov mõlemal mainitud distantsil Eesti meistriks. 800 m jooksu võitis ta tulemusega 2.06,16 ja 1500 m jooksu tulemusega 4.15,95.

U23 ehk noorsoo klassis pretendeerib Eesti kergejõustiku auhinnale Audentese spordiklubi keskmaajooksja Rasmus Kisel, kelle treener on Maurice Benn. 800 m jooksus tänavu isikliku rekordi 1.49,40ni viinud Kisel saavutas selle tulemusega Euroopa U23 meistrivõistlustel 10. koha. Euroopa võistkondlike meistrivõistluste esiliigas kuulus Kiselile 8. koht ajaga 1.52,02.

Balti meistrivõistlustel tuli ta 2. kohale ajaga 1.52,17 ja Eesti meistrivõistlustel esimeseks ajaga 1.50,31. Samuti võitis ta Eesti U23 meistritiitli tulemusega 1.52,16. Eesti talvistel meistrivõistlustel sai ta 3. koha tulemusega 1.53,81. IAAFi punktitabelis on Kisel kogunud 1043 punkti.