Kalev Ermits sai Nove Mestos jälitussõidus 33. koha ja Regina Oja 45. koha

Kalev Ermits. Foto: Jarek Jõepera

Tšehhis Nove Mestos jätkus täna laskesuusatamise kolmas maailmakarikasraja etapp jälitussõitudega. Eesti laskesuusatajatest sai Kalev Ermits meeste 12,5 km distantsil 33. koha, Regina Oja lõpetas naiste 10 km jälitussõidu 45. kohal.

Ainsa eestlasena meeste jälitussõitu jõudnud Ermits startis 25. kohalt, kuid juba esimeses tiirus teenis ta kaks trahviringi. Teises ja kolmandas tiirus läks samamoodi, ent neljandas tiirus piirdus ta ühe möödalasuga ning kerkis seetõttu kõvasti ettepoole, kaotades lõpuks võitjale 3.38,4.

Jälitussõidu võitis sprindidistantsi tulemuste põhjal esikohalt startinud norralane Johannes Thingens Bö ajaga 31.59, kes eksis nelja tiiru peale kokku neljal korral. Kohe tema järel saavutas teise venelane Aleksander Loginov (+6,2). Tema tegi igas tiirus ühe möödalasu. Kolmanda koha võttis norralane Tarjei Bö (+23,9), kes eksis ainult viimases tiirus ühe korra. Jälitussõitu 43. kohalt alustanud prantslane Martin Fourcade tõusis lõpuks 5. kohale (+57,3).

Ainsa eestlannana naiste 10 km jälitussõitu jõudnud Regina Oja alustas võistlust 59. kohalt. Tema ees, 58. kohalt läks rajale eelmise MK-sarja võitja soomlanna Kaisa Mäkäräinen. Oja eksis nelja tiiru peale kokku kolm korda ja kaotas võitjale 4.08,6.

Esikoha võitis kaks möödalasku teinud norralanna Marte Olsbu Roiseland ajaga 29.53,5. Lõpusirgel esikoha eest võidelnud sakslanna Dorothea Wierer kaotas talle vaid 0,2 sekundiga. Nelja tiiru peale eksis sakslanna ühe korra. Kolmandaks tuli rootslanna Hanna Öberg (+4,7). Ka tema pidi suusatama ainult ühe trahviringi. Soomlanna Kaisa Mäkäräinen lõpetas võistluse 36. kohal (+3.26,9). Lamadestiirudes eksis ta kummaski ühe korra ja püstitiirudes samuti kummaski ühe korra.