Kalev Ermits rikkus Eesti võimaluse EMil segateateõidus medal võita

Kalev Ermits. Foto: Assar Jõepera
Kalev Ermits. Foto: Assar Jõepera

Eesti nelik sai täna Valgevenes Minskis laskesuusatamise Euroopa meistrivõistlustel 4×6 km segateatesõidus 5. koha, kuigi kuni kolmanda vahetuseni püsiti medalikonkurentsis.

Regina Oja kasutas lamadestiirus ühe ja püstitiirus samuti ühe lisapadruni ning pärast esimest teatevahetust asus Eesti 4. kohal (+12,2). Johanna Talihärm jätkas täpselt samal kursil. Ka tema võttis mõlemas tiirus ühe lisapadruni. Kui püstitiirust lahkus Talihärm kõrgel teisel kohal, siis vahetuse andis ta Kalev Ermitsale üle kolmandal kohal (+9,2).

Ermitsal seevastu ebaõnnestusid mõlemad tiirud. Lamadestiirus kasuta ta ära kõik kolm varupadrunit, kuid ka sellest ei piisanud, sest üks märk jäi üles ja suusatada tuli üks trahviring. Püstitiirus läks Ermitsal veel kehvemini. Taas tuli tal võtta kolm lisapadrunit, kuid üles jäi ikkagi kaks märki. Pärast trahviringide läbimist kukutas ta Eesti 8. kohale (+2.17,7). Ankrumehena rajale läinud Rene Zahkna läbis selle eest mõlemad tiirud puhtalt ega kasutanud neis ühtegi lisapadrunit ning tõi Eesti finišisse 6. kohal (+2.40,1).

Hiljem diskvalifitseeriti algselt kolmandaks tulnud Norra teiste segamise eest ja Eesti tõusis 5. kohale. Segateatesõidu võitis 9 lisapadrunit kasutanud Ukraina nelik. Teise koha sai sama palju lisapadruneid vajanud Venemaa (+32,2) ja kolmanda koha Valgevene ühe trahviringi ja kümne lisapadruniga (+40,4).

Paarissegateates oli Eesti segapaar koosseisus Tuuli Tomingas ja Joosep Perv viimase tiiru eel 17. kohal, kui esikohal sõitnud Norra ringiga järgi jõudis.

4×6 km segateatesõidu tulemused