Kalev Ermits saavutas MK-etapil kõrge 14. koha

Kalev Ermits. Foto: Scanpix
Kalev Ermits. Foto: Scanpix

Kalev Ermits saavutas täna Prantsusmaal Bornard´is jätkunud laskesuusatamise maailmakarikaetapil meeste 10 km sprindidistantsil 14. koha, teenides oma tänavuse hooaja esimesed maailmakarikapunktid.

Tänase kohaga homsesse jälitussõitu jõudnud Ermits tabas mõlemas tiirus kõik märgid ja kaotas võitjale 1.10,9. Esikümnesse jõudmisest lahutas teda vaid kolm sekundit. “Mul ei juhtu just tihti, et lasen 0+0, elus kokku kolm korda on seda juhtunud ja mul on hea meel, et need kõik korras just MK-del on olnud,“ rääkis Ermits võistluste järgselt. „Tiirudes keskendusin sellele, et ei hakkaks mõtlema, mitu märki maas ja mitu jäänud. Tuletasin endale iga lasu vahel meelde, et teen enne laskmist eelpääste, et seeläbi laskmine sujuvamaks muuta ja täna sain sellega hakkama,“ jagas Ermits muljeid lasketiirudest.

„Sõit oli täna päris hea. Seadsin endale teadlikult sellise taktika, et panustan rohkem tehnilistele ja keerulistele kohtadele ja lihtsamates kohtades hoian energiat. Eesmärk oli viimasel ringil hästi panna. See eesmärk täna täielikult ei täitnud, oleksin tahtnud veel paremini teha. Üldiselt on sõiduhoog päris hea, kuigi ma tunnen, et ruumi kasvada veel on,“ analüüsis Ermits. „Kindlasti tahan kiita hooldetiimi, suusad olid väga head,“ kiitis Ermits hooldemeeskonda. Homsel jälitussõidul soovib ta jätkata head laskmist. „Konkurents on väga tihe ja ühtegi trahvi ei andestata,“ lisas Ermits.

Esimeses tiirus ühe möödalasu ja teises tiirus kaks korda eksinud Rene Zahkna sai 80. koha (+3.04,4).

10 km sprindidistantsi võitis mõlemas tiirus täpne olnud norralane Johannes Thingnes Böle ajaga 22.16,9. Teiseks tuli prantslane Martin Fourcade, kes kaotas võitjale 21,1 sekundiga ning kolmanda koha sai prantslane Antonin Guigonnat (+34,7).

Meeste 10 km sprindi tulemused