Kallaste, Lein ja Kukk võistlesid Hollandis 10 km maanteejooksul

Andrus Lein, Kaisa Kukk ja Jaanus Kallaste Hollandis. Foto: erakogu
Andrus Lein, Kaisa Kukk ja Jaanus Kallaste Hollandis. Foto: erakogu

Jaanus Kallaste, Andrus Lein ja Kaisa Kukk võistlesid täna Hollandis Brunssumi linnas Parelloop 10 kilomeetri pikkusel maanteejooksul. Neist parimat aega näitas Kallaste, kes sai 36. koha tulemusega 32.29. Jooksu üldvõit läks Keeniasse ajaga 28.02.

Jaanus Kallaste sõnul ei suuda ta palavaga kunagi hästi joosta ja algus osutus liiga kiireks. “Rahule ei jäänud. Lootsin 32 minutiga joosta. Ilmselt Haapsalus oleksin paremini jooksnud,” ütles Kallaste Jooksuportaalile. Mehe 10 km isiklik rekord on 31.57.

Andrus Leinile kuulus 48. koht (34-44 aastate vanuseklassis 8. koht) ajaga 33.08. “Tingimused ei olnud lihtsad. Temperatuur +20 ringis ja ilm tuuline. Lootsime kergemat rada, aga esinesid lauged ja pikad tõusud. Joosta tuli kaks viie kilomeetri pikkust ringi,” rääkis Lein Jooksuportaalile. Mees ei jäänus samuti oma tulemusega rahule. “Lootsin aega alla 33 minuti saada. Nüüd tuli nii välja, et täna jooksin sama kiiresti kui Lissaboni poolmaratonil. Portugali krossil kukkumine annab ikka veel tunda ja hingamine teeb siiani valu. Paremaks on küll läinud,” tõdes Lein.

Teibitud põlvega jooksnud Kaisa Kukk sai naistest 13. koha ajaga 37.17. “Praeguse seisu kohta enam-vähem. Käisin enne Hollandisse tulekut massööri juures. Tagareis ja terve vasak jalg ei ole just heas seisus. Tulemus jääb treenimatuse taha, sest ma ei ole saanud mitu kuud joosta,” nentis Kukk Jooksuportaalile.

Hollandis osutusid paremad naised oluliselt kiiremaks ja nii pidi Kukk jooksma enamus distantsist üksinda. “Grupis joosta ei saanud. Kolm kilomeetrit suutsin grupis olla, edasi pidin üksi minema. Andsin endast maksimumi, lõpusirgel õnnestus kahest naisest mööda joosta,” lausus Kukk. Eestisse naastes võtab ta kõike päev korraga. Suurte koormustega Kukk treenima hakata ei saa, kuid vaikselt üritab siiski proovida.

JOOKSUPORTAAL