Kanada päritolu Eesti jooksja jõudis universiaadil finaali

Karl Robertson Kanadas teatejooksul. FOTO: Tiidrek Nurme blogi
Lõuna-Koreas Gwangjus alanud üliõpilaste maailmamängudel ehk universiaadil jõudis Eesti keskmaajooksjatest ainsana edasi finaali Kanadas sündinud Eesti sugemetega Karl Robertson ja seda 1500 meetri distantsil. Allar Lamp jäi napilt finaali ukse taha.
Robertson sai 1500 meetri teises eeljooksus kolmanda koha ajaga 3.52,55, kindlustades kohaga otse edasipääsu finaali. Kaks esimest lõpetasid sama sekundi sees. Jooksu võitis venelane Aleksei Kharitonov ajaga 3.52.07. Kolmest eeljooksust pääsesid edasi finaali iga jooksu kolm esimest, pluss kolm kõigi jooksude peale aegade põhjal. Finaal toimub 10. juulil.

11. Ismael Stevy MEBALE ME NANG GAB 5.06,08

Meeste 1500 meetri esimeses eeljooksus jäi Allar Lamp esimesena napilt finaalist välja, saades 4. koha ajaga 3.55,78. “Pettumus,” muud Lamp öelda ei osanudki.

Stephane KIBAMBE COD DNS

Naiste 800 meetri kolmandas eeljooksus startinud Kelly Nevolihhin sai eelviimase ehk 6. koha hooaja tippmargiga 2.11,87. “Olen täitsa rahul, kuigi jäin stardis magama, sest stardipaugu asemel kostus mingisugune susin. Enne jooksu tundsin end täitsa hästi ja seetõttu ootasin veidi paremat aega,” ütles Nevolihhin Jooksuportaalile. Tema jooksu ajal sadas vihma, aga õhk oli lämbe.