Kanter leidis end Eesti meistrivõistlustel – kuld 67.27ga

Pärast ebaõnnestumist Teemantliiga etapil suutis olümpiavõitja Gerd Kanter Eesti meistrivõistlustel vormi tõestada, kui võitis pühapäeval Kadriorus 67.27ga.

“Heitekiirus kasvab pidevalt, mis on hea näitaja. Daegu MMini on veel kuu aega ja trennis tuleb vaeva näha,“ märkis Kanter. Teiseks tuli Märt Israel 62.83 ja kolmandaks Aleksander Tammert 60.25ga.

Naiste kõrgushüppes kordas Anna Iljuštšenko Eesti rekordit 1.95, mis tähendab ka MM-normi täitmist. “Olen väga rahul. Läksin proovima ka kõrgust 1.97, aga selle ületamisega praegu ei arvestanudki. Järgmiseks on universiaad ning MM-il tahan jõuda finaali,“ rääkis Iljuštšenko. Teiseks tuli Eleriin Haas, kes 1.82ga kordas isiklikku rekordit.

Teised pühapäeval toimunud alade võitjad. Kolmikhüpe: mehed Igor Sjunin 16.32, naised Veera Baranova 13.38. Naiste kettaheide: Eha Rünne 50.78. Meeste 110 m tõkkejooks:  Tarmo Riitmuru 14,51, naiste 100 m tõkkejooks: Grit Šadeiko 13,82. 400 m jooks: mehed Marek Niit 47,25, naised Ebe Reier 56,10. 5000m jooks: mehed Tiidrek Nurme 14.19,14, naised Annika Rihma 17.20,66.

Kokku jagati kolme päeva jooksul 36 medalikomplekti. Kaks kuldmedalit kogusid Grit Šadeiko, Marek Niit, Tarmo Riitmuru, Keio Kits, Liina Tšernov ja Veera Baranova.