Karl Erik Rabakukk pürib suusatamise MK-sarja

Karl Erik Rabakukk. Foto: Kristjan Koll
Karl Erik Rabakukk. Foto: Kristjan Koll

Soomes harjutav Karl Erik Rabakukk üritab võistlustel FIS (Rahvusvaheline Suusaföderatsioon) saada vajaliku arvu punkte, et juba eeloleval hooajal tagada omale pääs maailmakarikasarja etappidele.

9.-10. novembril sai Rabakukk Soomes Imatras FISi võistlusel 10 km klassikadistantsil 3. koha ajaga 22.24,3 ja 15 km vabatehnikasõidus 9. koha ajaga 36.34,1. Tegemist on kolmanda kategooria võislusega. “Kõige tugevamaid suusatajaid kohal küll polnud, aga 10 km kolmas koht on alustuseks hea. 15 km sõit tuli üsna halb, sest olin ikka päris tühi. Tulin otse mäestikust ja tegin selle võistluse laagri lõpetuseks. Kaks päeva võistelda oli ikka palju,” ütles Rabakukk Jooksjale.

Täna, 14. novembril suundus Rabakukk koos Eesti koondislase Marko Kilbiga Olosele, kus toimuvad 16.-17. novembril samuti FISi võistlused. “Seal on natuke tugevamad mehed kohal. Kui hea sõit tuleb, on seal võimalik alla 60 FIS punkti saada ja maailmakarikasarja pääseda,” arutles Rabakukk. MK-sarja pääsemiseks on vaja FISi suusavõistlusel saada alla 60 punkti. “Mida kõrgem koht võistlusel, seda vähem punkte saab. Võitja saab 0 punkti,” selgitas Rabakukk.

“Ma lootusi kõrgeks ei aja, aga plaan on maailmakarikale ikka jõuda,” märkis ta. Isegi kui Rabakukel läheb Olosel hästi, siis esimesel kahel maailmakarikaetapil ta ei osale ja läheb Oloselt tagasi koju. “Tahan võistelda Davosis sprindivõistlusel 22. detsembril,” lisas suusataja.