Karel Hussar parandas Eesti karikavõistlustel oma 3000 m tippmarki

Karel Hussar mullu kevadel ümber Viljandi järve jooksul. Foto: Mallor Malmre

Spordiklubi Jooksupartner esindajad Ülari Kais ja Karel Hussar noppisid täna Tallinnas Lasnamäe kergejõustikuhallis Eesti talvistel karikavõistlustel meeste 3000 m jooksus kaksikvõidu, kusjuures teisena lõpetanud Hussar sai tulemuseks võimsa isikliku rekordi 8.49,53.

Hussari varasem tippmark oli 9.06, mille ta jooksis möödunud aastal Eesti talvistel noorsoo meistrivõistlustel. “Jäin enda jooksuga täitsa rahule. Jooks osutus suhteliselt ühtlaseks. Algus oleks võinud minu jaoks olla isegi pisut kiirem,” rääkis Hussar ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Terve distantsi vedas Roman Hvalõnski, Ülari Kais tema taga ja Karel Hussar järgnes kolmandal positsioonil. Pool maad püsisid grupis ka Tõnu Lillelaid ja Anti Puustus.

“Ülari tegi käiguvahetuse kaks ringi enne lõppu ja pani eest minema. Mina lisasin kiirust viimase ringi algul ja suutsin mööduda Roman Hvalõnskist. Ülari edestas mind piisava vahega ja sai rahulikult lõpuni joosta. Ma talle järgi ei jõudnud. Õnneks tuli võit klubisse seekord vähemalt,” märkis Hussar.

Jooksu võitnud Ülari Kais arvas, et õige jooks tuleb kolme pärast Eesti talvistel meistrivõistlustel ja siis tullakse viimastele ringidele välja oluliselt kõrgemas laktaadi seisus.