Karel Hussar võttis Kütioru maastikujooksul klubikaaslase ees võidu

Karel Hussar Kütioru maastikul. Foto: Võrumaa Spordiliit
Karel Hussar Kütioru maastikul. Foto: Võrumaa Spordiliit

Võrumaa pikamaajooksusarja eelviimase ehk 11. etapina täna toimunud 7. Kütioru maastikujooksu 9 km pikkuse põhidistantsi võitis Karel Hussar (TÜASK) klubikaaslase Kenny Kivikase ees, naistest osutus kiireimaks Marion Tibar (Head Inimesed).

Hussar läbis võistlusmaa ajaga 32.02. Tema järel sai teise koha Hussari klubikaaslane Kenny Kivikas 32.27-ga. Esimesel kilomeetril tehnilisel laskumisel jooksis Kenny Kivikas Karel Hussari eest väheke ära, aga teisel kilomeetril laskumisel sai ta uuesti kätte ja jooksis mööda.

“Sealt see vahe sisse tekkis ja terve distantsi vältel püsis koguaeg selline 10-20 sekundiline edu. Hoidsin seda lõpuni. Kui stardis nägin Kennyt, siis vähe muretsesin küll, sest see on päris tehniline ja raske rada: tõusud, järsud laskumised, heinamaad jne,” rääkis Hussar ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Kenny Kivikas on rohkem teada-tuntud orienteeruja, kellele vast maastik paremini sobib.

“Jooksin täna krossi naelikutega, sest krossi jaoks spetsiaalseid jooksujalatseid mul ei ole ja kartsin, et maanteetossud jäävad libedaks. Naelikutega oli kõvasti julgem just mäest alla joosta. Väga lihtsalt mulle võit ei tulnud, sest treeningmahud on uuesti peal ja neljapäeval alles oli tugevam trenn. Pidin ikka korralikult pingutama, sest Kenny ka jalga päris sirgu ei lasknud,” tunnistas Hussar.

Kolmandaks tuli suusamees Raido Ränkel (Võru Suusaklubi) tulemusega 33.04, edestades möödunud pühapäeval Tallinnas maratoni jooksnud Võrumaa meest Ivar Ivanovi kahe minuti ja viie sekundiga. “Esimene osa jooksust kulges kiirel allamäel ja lausikul, kus ma ei suutnud Kareli ja Kennyga sammu pidada. Tõusudel võtsin jälle Kennyle lähemale. Eks andis tunda, et ma pole ammu jooksuvõistlusi teinud ja vähe on treeningutel saanud niiöelda “kerimist” teha. Kindlasti oli hea pingutus ja aeg ka täitsa hea,” kommenteeris Ränkel.

Naistest võitis jooksu Marion Tibar (Head Inimesed) ajaga 39.59. Teine oli Kertu Ränkel (Võru Suusaklubi) 41.45. “Täna läksin jooksma varuga, kuna ei osanud arvata, kuidas olen Tallinna maratonist taastunud. Samuti teadsin, et tänasel rajal on raskeid tõuse ja lõpus veel korralik tõus, milleks peab ka energiat jaguma. Seega jõudsin lõpus veel korraliku kiirusega mäkke tulla ning ennast tühjaks ei jooksud. Marion läks kohe alguses oma tempos ja temaga kaasa ei julgenud minna,” sõnas Ränkel. Kolmanda koha sai Anette Kasemets ajaga 42.21.

Võrumaa pikamaajooksusarja viimane etapp on kavas 14. oktoobril, mil ette võetakse 34. Munamäe-Võru maastikujooks.

7. Kütioru maastikujooksu tulemused