Karel Tammjärv kerkis 15 km vabatehnika jälitussõidus 28. kohale

Karel Tammjärv. Foto Tairo Lutter/POSTIMEES/Scanpix
Karel Tammjärv. Foto Tairo Lutter/POSTIMEES/Scanpix

Eesti suusatajad tegid täna Oberstdorfis jätkunud Tour de Skil enda viimase võistluse sellel tuuril. 15 km vabatehnika jälitussõidule 33. kohalt startinud Karel Tammjärv kerkis 28. kohale.

Tammjärv kaotas võitjale norralasele Johannes Hösflot Kläbole 3.44,2. Raido Ränkel sai 57 lõpetaja seas 56. koha (+9.54,9). “Vorm on endiselt nadi ja lisaks läksid säärepealsed millegipärast krampi. Alguses tundus, et täna jaksab rohkem sõita kui eile, aga kui jalad läksid krampi, siis lõi ka selga mingi valu sellest ja oligi sõit sõidetud,” ütles Ränkel Jooksjale.

Tour de Ski kahel viimasel etapil eestlased kaasa ei tee, sest valmistuvad 12.-13. jaanuaril Dresdenis toimuvaks MK-etapiks. Raido Ränkel arvas, et selg on selleks ajaks kindlasti korras. “Ta läks täna pingesse, sest jalgu hakkasin kuidagi teistmoodi järelikult hoidma. Praegu ei ole enam hullu, sõidu ajal küll segas,” lisas Ränkel.

Tänase sõdu võitnud Kläbo edestas vaid 0,4 sekundiga venelast Sergei Ustjugovit, kuigi norralane startis rajale 15 sekundit enne venelast. Kolmandana lõpetas täna samuti kolmandalt positsioonilt alustanud  venelane Aleksandr Bolšunov (+1.08,2).

Kaks etappi enne suusatuuri lõppu on liider Kläbo 5,4-sekundilise eduga Ustjugovi ees. Bolšunov kaotab kolmandana +1.18,2. Itaalias Val di Fiemmes suusatatakse laupäeval 15 km ühisstardist klassikatehnikas ja pühapäeval lõputõusuga 6 km pikkusel vabatehnika jälitussõidus.

Naiste 10 km vabatehnika jälitussõidu võitis Ingvild Flugstad Östberg, kes Tour de Ski üldarvestuses edu täna teine olnud venelanna Natalja Neprjajeva ees 35,4-le sekundile. Täna kolmanda koha saanud Jessica Diggins kaotab tuuri arvestuses samuti kolmandana liidrile 1.22,6.