Karel Tammjärv tunnistas veredopingu kasutamist

Karel Tammjärv. Foto: Tairo Lutter/EESTI MEEDIA/Scanpix
Karel Tammjärv. Foto: Tairo Lutter/EESTI MEEDIA/Scanpix

Seefeldis kinnipidamiselt vabanenud Karel Tammjärv tunnistas, et kasutas veredopingut alates 2016. aastast, mil alustas ka koostööd sakslasest dopinguarstiga.

“Mul oli jutuajamine Mati Alaveriga, et tal on kontakt – kui tahad kiiremini suusatama hakata, on see võimalus. Saksamaal on see arst, kes selliseid asju võimaldab. Võtsin ise vastu selle otsuse, et tahan saada abi veredopingu näol. Esimest korda 2016 suve lõpus võtsime verd välja, Lahti MM-il panime tagasi selle sisse, see ei toonud erilist edu, sest olin haige MM-i ajal,” ütles Tammjärv tänasel pressikonverentsil.

“Järgmisel hooajal kasutasime juba rohkem verekotte välja suve jooksul ja rohkematel võistlustel – hommikul enne võistlust enda veri sisse, pärast välja – nii ei jää mingisuguseid märke ja sel hooajal samamoodi, kuni siin MM-il korraldas Saksa toll koostöös Austria politseiga suure operatsiooni. Märkasin tänavatel kahtlasi inimesi, kes tegid minust pilte ja mainisid seda ka Saksa arstile, kes arvas, et see on paranoia,” tõdes ta. Tammjärve sõnul kasutas ta dopinguprotseduurideks sponsorrahasid, mis olid küllaltki suured.

Treener Mati Alaver kinnitas, et tema vahendas suusataja Karel Tammjärvele spordiarst Mark Schmidti kontakt. Tammjärve kinnitusel on dopinguteemast teadlikud loomulikult Andreas Veerpalu ja tema isa Andrus Veerpalu.