Karel Tammjärv lõpetas Tour de Ski 24. kohal

Karel Tammjärv. Foto: Postimees/Scanpix
Karel Tammjärv. Foto: Postimees/Scanpix

Tour de Skid alustanud kolmest eestlasest suusatas Karel Tammjärv täna ainsana tuuri viimasel raske lõputõusuga 9 km pikkusel etapil, mille lõpetas 24. kohal.

Tammjärv alustas tänast etappi 23. kohalt, liidrist Dario Colognast 5.40 hiljem, sest kolmandana startima pidanud venelane Sergei Ustjugov loobus. 1,8 km peal asus Tammjärv 21. kohal nagu ka 4. kilomeetril. Järgmisest, 6,2 km vaheaajpunktist suusatas eestlane läbi 22. kohal, kaotades liidrile 5.43. Ligi kilomeeter hiljem kasvas vahe Colognaga täpselt kuuele minutile.

Kui 8,4 km peal hoidis Tammjärve veel 22. kohta, siis viimase 600 meetriga lasi ta endast mööda kaks suusatajat ja lõpetas Tour de Ski 24. kohal (+7.55,7). Eestlaste parim koht Tour de Skil pärineb aastast 2009, mil Jaak Mae sõitis tuuril välja 20. koha. Andreas Veerpalu täna ei startinud. Kui Tour de Skid alustas 95 meest, siis lõpuni pidas neist vastu vaid 43. MK-sarjas kogus Tammjärv 28 punkti ning tal on nüüd koos 60 punkti.

“Päris karm võistlus. Mitmed sportlased tulid vaid sprintide pärast ja eks paljud ka haigestusid või pidid mõne vigastuse tõttu kõrvale astuma nagu Ustjugov. Tundsin, et detsembris peetud võistluspausi (alates Davosi MKst) järel läks mu seisund tuuri jooksul paremaks ja need võistlused aitasid. Nüüd pean adekvaatselt hindama taastumise kiirust, et ei keeraks vinti üle. Varasemast tean, et see suur väsimus lajatab alles mõne päeva pärast,” ütles tuuri kokku võtnud Tammjärv Jooksjale.

Oma neljanda Tour de Ski võidu noppis Šveitsi suusataja Dario Cologna, kes läbis tänase etapi ajaga 28.52,1. Järgmiste kohtade pärast käis tugev rebimine, sest norralane Martin Johnsrud Sundby ja venelane Aleksander Bolšunov püüdsid nende ees suusatavad kanadalase Alex Harvey ja Kazashstani mehe Aleksei Poltoranini 7,1 km peal kinni. Harvey vedas nelikut kuni 8,1 kilomeetrini, mil ette läks tempot tegema norralane Sundby.

Esimesena pudenes nelikust venelane Aleksander Bolšunov, siis Poltoranin. Raske lõputõusu viimasel sirgel ei suutnud Alex Harvey midagi vastu panna Martin Johnsrud Sundbyle, kes sai tuuril teise koha, jäädes võitjast maha 1.26,5. Kolmas koht kuulus Alex Harveyle (+1.30,6). Tänast etappi teiselt kohalt alustanud Aleksei Poltoranin taandus 4. kohale (+1.41,7).

Tour de Ski viimase etapi tulemused

Tour de Ski koondtulemused