Olosel 5. koha saanud Karel Tammjärv: olen õigel ajal puhanud

Karel Tammjärv Olosel võistlustules. Foto: Liis Kipper

Murdmaasuusatajate maailmakarikasarja katsevõistluse viimane päev Soomes Olosel kulmineerus täna eraldistardist 15 km vabatehnikadistantsiga, kus Karel Tammjärv saavutas kõrge 5. koha.

Tammjärve lõpuajaks fikseeriti 29.55,5. Ta kaotas võitjale venelasele Alexey Chervotkinile 23,5 sekundiga. Venelase järel sai teise koha maailmameister Iivo Niskanen (+13.8) ja kolmanda koha venelane Denis Spitsov (+17,5). Enne parimat eestlast jõudis neljandana finišisse islandlane Snorri Einarsson (+21,2).

Tammjärv kiitis häid suuski, kuid lisas, et ta ise ei olnud suuskadel samuti mitte kehvas seisus. “Trenni ja puhkuse tasakaal on olnud hea. Olen puhkust lisanud ja treeningud on selle võrra intensiivsemad. Tänane sõit näitas, et pikem distants tuleb paremini välja, eriti vabatehnikas, aga seisund läks nädalavahetuse jooksul paremaks. Võibolla oleks võistluste teine järjekord andnud teised tulemused – parem sõit ikka viimasel päeval,” ütles Tammjärv Jooksjale.

“Ei saa mainimata jätta, et suusad libisesid täna väga hästi. Ma rikkusin nii mõnelgi konkurendil laskumise peal tuju ära. Hooldemehed Raul ja Meelis tegid väga head tööd. Teeb meele heaks küll,” rõõmustas Tammjärv. Eile sai ta 10 km klassikatehnikasõidus 14. koha ning üleeile klassikasprindis 20. koha. Ka treener Anti Saarepuu jäi tänase sõiduga väga rahule.

Raido Ränkel ja Andreas Veerpalu tegid samuti sitke sõidu, lõpetades vastavalt 16. ja 27. kohal (+1.07,7 ja +1.38,1). Kaarel Kasper sai 41. koha (+2.08,1) ja Algo Kärp 54. koha (+2.36,8). Naiste 10 km vabatehnikasõidu võitis soomlanna Anne Kyllonen ajaga 22.27,4, Anette Veerpalu sai 46. koha (+2.35,6).

Olosel 10.-12. novembrini toimunud jõuproovid olid ühtlasi katsevõistluseks kolme nädala pärast toimuva maailmakarikasarja esimeseks etapiks Rukal.