Karel Tammjärv sai Otepää MK-etapil klassikasprindis 16. koha

Karel Tammjärv. Foto Tairo Lutter/POSTIMEES7Scanpix
Karel Tammjärv. Foto Tairo Lutter/POSTIMEES7Scanpix

Otepääl suusatamise maailmakarikaetapil tehti täna algust  klassikatehnika sprintidega. Eesti suusatajatest jõudsid kõige kaugemale Karel Tammjärv ja Marko Kilp, kes küll veerandfinaalist edasi ei pääsenud, kuid kokkuvõttes kuulus neile vastavalt 16. koht ja 22. koht.

Karel Tammjärv üllatas 1,6 km pikkusel klassikadistants kvalifikatsioonis, kus sai suurepärase 12. koha, kaotades kiireimat aega näidanud norralasele Johannes Hoesflot Kläbole 4,92 sekundiga. Temast ei jäänud kaugele ka Marko Kilp, kes sõitis kvalifikatsioonis välja 16. koha (+5,38).

Teistel eestlastel nii hästi ei läinud. Raido Ränkel sai kvalifikatsioonis 35. koha (+11,14) edasipääsust jäi teda lahutama täpselt üks sekund. Kaarel Kasper Kõrge piirdus 52. kohaga (+16,64). Henri Roos sai 57. koha (+18,12), Mart Kevin Põlluste 58. koha (+18,79), Kaivo Mart Kangro 66. koha (+32,9), Karl Sebastjan Demliuga 67. koha (+33,48), Albert Unn 68. koha (+33,90) ja Tauri Kaasik viimase ehk 69. koha (+41,72).

Meeste kvalifikatsiooni tulemused

Karel Tammjärv alustas kolmandas veerandfinaalis sõitu 4.-5. kohal, laskumisel küll kergelt vääratas, aga suutis grupis püsida. Paraku mitte kaua, sest tõusul jäi grupist maha, püsides 5. kohal. Kuna lõpusirgel läks venelane Gleb Retivõh liiga uljalt spurtima ja seetõttu kukkus, jõudis Tammjärv temast mööduda ning võtta veerandfinaalis 4. koht. Sprindi kokkuvõttes kuulus talle 16. koht.

“Esimene tõus läks nii nagu tahtsin, aga teisel tõusul tuli vahe sisse. Oleks vastu pidanud, oleks võinud lõpus veel võidelda, aga lõpusirgel vaatasin silmanurgast, mis toimub ja mulle kingiti üks koht,” ütles Tammjärv pärast veerandfinaali.

Neljandas veerandfinaalis startinud Marko Kilp alustas hästi, olles teisel kohal. Nii nagu Tammjärvgi, langes ta tõusu algul viiendaks ja enam midagi teha ei olnud, sest esimesed neli meest olid eest ära saanud. Viiendal kohal Kilp ka oma veerandfinaali lõpetas, kokkuvõttes sai Kilp 22. koha.  “Alustasin kontrollitult, et laskumisel kurvis võimalikult hea positsioon saada. Kangestusid ja jäin maha. Terviseprobleemid ei ole lasknud nii hästi suusatada,” tõdes Kilp.

Naiste kvalifikatsioonis näitas kiireimast minekut rootslanna Stina Nilsson ajaga 3.07,62. Eestlannadest osutus parimaks Mariel Merlii Pulles, kes veerandfinaali ei jõudnud, kuid lõpetas sprindi 40. kohal (+13,98). Anette Kasemets sai viimase ehk 56. koha (+32,66).

Naiste kvalifikatsiooni tulemused

Naiste finaali võitis norralanna Maiken Caspersen Falla venelanna Natalja Neprajeva (+1,40) ja rootslanna Maja Dahlqvisti (+5,78) ees. Meeste finaali võitis norralane Johannes Hoesflot Kläbo, teiseks tuli venelane Aleksandr Bolšunov (+1,51) ja kolmandaks norralane Paal Golberg (+2,53).