Karel Tammjärv sai Tour de Ski klassikasõidus 49. koha

Karel Tammjärv. Foto: POSTIMEES/SCANPIX

Šveitsis Lenzerheides jätkus täna Tour de Ski 2. etapp, kus mehed suusatasid 15 km klassikatehnikas. Kolmest eestlasest sai parimana Karel Tammjärv 49. koha.

Tammjärve lõpuaeg täna 37.36,6, kaotates võitjale 2.07,1. “Oli kah – mitte midagi erilist. Ei ole klassikaga praegu sina peal,” võttis Tammjärv tänase võistluse kokku. Ta arvas, et homme õnnestub kindlasti oma positsiooni Tour de Ski üldpingereas parandada. “Vabatehnika peaks paremini välja tulema,” lisas Tammjärv.

Teistest eestlastest sai Andreas Veerpalu 69. koha ajaga 38.38,2 (+3.08,7) ja Kristjan Koll 80. koha ajaga 40.01,1 (+4.31,6). Etapi võitis Šveitsi esindaja Dario Cologna 35.29,5-ga. Teiseks tuli Kazahstani suusataja Aleksei Poltaranin ajaga 35.30,1 ja kolmandaks eilses sprindis ebaõnnestunud norralane Martin Johnsrud Sundby 35.42,6-ga. Eilse sprindietapi võitnud venelane Sergei Ustjugov lõpetas tänase klassikasõidu 10. kohal.

Tour de Ski kokkuvõttes on liider venelane Sergei Ustjugov, talle kaotab 1,6 sekundiga Dario Cologna ja 12,7 sekundiga venelane Aleksander Bolšunov. Eestlaste parimana asub Karel Tammjärv 48. kohal, jäädes liidrist maha 2.38,8. Andreas Veerpalu paikneb 72. kohal (+3.50,9) ja Kristjan Koll 80. kohal (+5.04,4). Kokku püsib võistlustules 85 meest.