Karel Tammjärv sai Tour de Skil 15 km ühisstardiga klassikasõidus 36. koha

Karel Tammjärv. Foto Tairo Lutter/POSTIMEES7Scanpix
Karel Tammjärv. Foto Tairo Lutter/POSTIMEES/Scanpix

Kaks Eesti suusatajat võistlesid täna Saksamaal Oberstdorfis Tour de Ski 4. etapil tihedas lumesajus 15 km pikkusel klassikatehnikaga ühisstardiga sõidus, neist parimana sai pikalt juhtgrupis püsinud Karel Tammjärv 36. koha, kaotades võitjale 20,4 sekundiga.

Raido Ränkel lõpetas sõidu 65. kohal, kaotades võitjale 1.59,5. “Karel oli tubli, mina mitte nii. Valisime erinevad suusad, tema määrdega, mina Nowaxi ehk ilma määrdeta. Tundub, et tal toimis suusk hästi, minul peale 7,5 km enam ei pidanud, selle eest küll libises. Raskelt tulevad need distantsi sõidud praegu. Ootan juba pikemat aega, et kus see vorm on,” ütles Ränkel Jooksjale. Mõlemad eestlased lõpetavad suusatuuri homme.

Kokku jõudis finišisse 70 meest. Klassikasõidu võitis norralane Emil Iversen ajaga 45.30,3. Talle kaotas 0,9 sekundiga itaallane Francesco De Fabiani ja 2 sekundiga venelane Sergei Ustjugov. Tour de Ski üldarvestuses on liider norralane Johannes Hoesflot Kläbo. Venelane Sergei Ustjugov kaotab talle 12 sekundiga ja tema kaasmaalane Aleksander Bolšunov 25,1 sekundiga.