Karel Tammjärv suusatas MK-etapil välja 13. koha

Karel Tammjärv. Foto: Scanpix
Karel Tammjärv. Foto: Scanpix

Karel Tammjärv saavutas täna Šveitsis Davosis murdmaasuusatamise maailmakarikaetapil meeste 15 km vabatehnikadistantsil 13. koha, mis on tema senine parim tulemus. Võitjale üle minuti kaotanud Tammjärve lõpuaeg oli 35.06,8.

“Kõige tähtsam, et Karel lõpetas oma supersõiduga peale kolme aastast pausi distantsi MK-punktide põua ning tegi seda veel väga ilusa kohaga. Rõõm, et Karel just siin keskmäestikus näitas suure mehena head minekut. Treenerina jään tehtud tulemusega väga rahule. Olümpiahooaeg on meile alanud vägagi meeldivalt – kolm MK etappi, kolm TOP 15 kohta ja kolm olümpiakohta!” rõõmustas Team Haanja treener Anti Saarepuu peale võistlust.

Distantsi võitis prantslane Maurice Manificat ajaga 33.56,2. Teisena lõpetanud venelane Sergei Ustjugov kaotas talle 4 sekundiga ja venelane Aleksander Bolšunov 14,6 sekundiga.

Naiste 10 km vabatehnikasõidus sai Tatjana Mannima 54. koha, kaotades võitjale 2.20,5. “Kui oleks 20 sekundit kiiremini suusatanud, siis oleks hästi olnud. Teine ring läks raskemaks, aga rahule võin jääda küll,” võttis Mannima tänase võistluse kokku. Järgmise stardi teeb ta eeloleval reedel Austrias St. Ullrichis kontinentaalkarika etapil.

Distantsi võitis norralanna Ingvild Flugstad Östberg ajaga 25.28,5. Kaasmaalanna Ragnhild Hagat kaotas talle 5,9 sekundiga ja soomlanna Krista Pärmäkoski 7,9 sekundiga.

Meeste 15 km vabatehnikasõidu tulemused

Naiste 10 km vabatehnikasõidu tulemused