Karl Mäe oma tippmargiga Põhjamaade meistrivõistlustel teine

Karl Mäe Balti matšil takistust ületamas. Foto: Läti kergejõustikuliit.
Karl Mäe Balti matšil takistust ületamas. Foto: Läti kergejõustikuliit

Eesti kesk- ja pikamaajooksjad võistlesid 20.-21. augustil Soomes Espoos Põhja- ja Baltimaade U23 meistrivõistlustel, kus parima tulemuse tegi Karl Mäe, kes sai 3000 m takistusjooksus isikliku rekordiga 9.20,78 teise koha. Mäe varasem tippmark sel distantsil oli 9.23.

Mäe hoidis end algul grupi lõppu ja jooksis nii säästlikult kui võimalik. „Miskipärast mulle meeldib tõkkeid ületada nii kui kedagi pole kõrvalt ega tagant tulemas. Minu õnneks oli esimene kilomeeter aeglane ja sai mõnusalt kerida,“ ütles Karl Mäe ajakirja Jooksja Jooksuportaali uudistele. Kilomeeter enne lõppu avastas ta end suhteliselt värske olevat ja hakkas järjest konkurente noppima.

„Jooksin viimase kilomeetri 9 sekundit kiiremini kui esimese. Võitjast rootslase selg hakkas ka lähemale tulema, aga ta pani algul kohe minema ja suutis enda edu hoida,“ märkis Mäe. Ta jäi oma sooritusega väga rahule jääda ja pidas seda siiani tehniliselt ja taktikaliselt oma parimaks takistusjooks. Kuna Karl Mäe viibib praegu ajateenistuses, on ta saanud viimased poolteist kuud heal juhul 20-30 km nädalas joosta.

Albert Blajs, Läti DNS

Naiste 3000 m takistusjooksus sai Johanna Ardel 3. koha ajaga 11.43,50. Meeste 800 m jooksus oli Rasmus Kisel ajaga 1.53,36 kuues. Kisel vedas esimese ringi 54,95-ga. Enari Tõnström jäi viimasesele ehk 8. kohale ajaga 1.57,22. Noorel mehel nagu ka Karl Mäelgi on praegu käsi ajateenistus, mistõttu ei ole erilises jooksuvormis. Jooksu võitis rootslane Kalle Berglund 1.49,85-ga.

Naiste 1500 m jooksus sai Egle-Helene Ervin 5. koha ajaga 4.45,47. Jooksu võitis taanlanna Line K. Schulz 4.23,29-ga. 5000 m distantsil platseerus Ervin viie võistleja seas 3. kohale ajaga 17.48,25. Võit läks soomlannale Aino Kivenmäkile 17.08,23.