Kaupo Sasmin võitis teist korda Pirksaare jooksu

9. oktoobril kauni Türi tehisjärve ääres toimunud 8. jooksu Margus Pirksaare karikatele võitis Kaupo Sasmin, kes läbis meeste 6 km distantsi ajaga 19.49,3. Seega sai kuus korda Pirksaare jooksul osalenud Sasminist kahekordne selle võistluse võitja. Teine koht kuulus Raimo Sallale 20.33-ga. Kolmanda koha auhinna pälvis vanameister Urmas Põldre ajaga 20.40,6.

,

Hooaega lõpetasid jooksuga ka Eesti ühed parimad kergejõustiklased Joosep Lohur, Grete Šadeiko ja Andra Viidikas, kes ei seadnud endale eesmärgiks jooks täiega läbida. Kohal olid muidugi Järvamaa parimad ja tooni andsid orienteerujad, kellest Martin Sulg ja Evely Kaasiku võitsid oma distantsi. Evely Kaasik võitis naiste 4,8 km pikkuse jooksu ajaga 20.10,5. Naistest sai teise koha Ann Valang 20.52,9-ga ja kolmanda koha Liis Salla 21.24,5-ga. Naiste klassis osales rekordarv jooksjaid, kokku läks rajale 11 jooksjat, sealhulgas maailma kümne parima sisse mahtunud orienteeruja Külli Pirksaar-Kaljus, Euroopa noorte pronks orienteerumises Sigrid Ruul, Euroopa noorte orienteerumise paremikku trügiv Evely Kaasiku ja omaegne Nõukogude Liidu parim 4-võistluses, Grete ja Griti ema, Deivi Šadeiko.

,

1,2 km trassi ei peljanud läbida Marguse Pirksaare 4-aastane poeg Joonas ja 6-aastane tütar Laura, lisaks olid rajal veel mitmed samavanused lapsed. Jooks on Marguse patronaazi all mõeldud just kohalike jooksu edenduseks ja loodame, et see jätkub ka tulevikus.

Margus Pirksaare jooksu tulemused

,

LEONHARD SOOM

Autori foto meeste esikolmikust koos jooksu korraldaja Margus Pirksaarega (paremal).