Kaur Kivistik hooaja tippmargiga võistkondlikul EM-il neljas

Kaur Kivistik. Foto: erakogu

Soomes Vaasas täna jätkunud võistkondlike Euroopa meistrivõistluste esiliigas saavutas viiest täna stardis olnud Eesti kesk- ja pikamajooksjatest parimana Kaur Kivistik meeste 3000 m takistusjooksus 4. koha oma tänavuse ja Eesti hooaja parima tulemusega 8.41,22.

Kivistik alustas jooksu julgelt, võttes Türgit esindanud keenialase Aras Kaya järel sisse teise positsiooni. Nemad kahekesi ja lisaks taanlane Ole Hesselbjerg läksid ülejäänud jooksjate eest ära, saavutades järgnevate ees väikese edumaa. Korraliku tempoga läbis juhtkolmik esimesed 1000 m ajaga 2.50,27 ja 2000 m ajaga 5.49,38.

Kolm ringi enne lõppu püüdsid tagant tulnud kaks jooksjat – bulgaarlane Mitko Tsenov ja soomlane Topi Raitanen trio kinni. Viimast ringi alustas Kaur Kivistik neljandalt kohalt. Pikalt jooksu vedanud türklane vajus tahapoole. End spurtis esimeseks taanlane Ole Hesselbjerg, kes suutis kohta hoida, võites jooksu ajaga 8.37,02. Tsenov kaotas talle 45 sajandikku. Lisaks neile kahele ületas enne Kaur Kivistikku lõpujoone kolmandana soomlane Topi Raitanen, saades kirja isikliku rekordi 8.39,89.

Kaur Kivistik ise oma tänase jooksuga rahule ei jäänud. “Kahju, et keenialane ei tahtnud teist kilomeetrit korralikult vedada ja tempo vajus ära. Keenilase tippiva stiiliga enne igat takistust harjusin ära, kuid särtsu polnud. Eilse põhjal mõtlesin, et võin täna paremini joosta, kuid mul oli emotsionaalselt kehva tunne 1500 m jooksu mahavõtmise pärast. Ma ei saanudki aru, miks mind diskvalifitseeriti,” ütles Kivistik ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Suure kiiruse pealt ei olnud tal aega mõelda, vaid pidi instinktiivselt tegutsema, et mitte koperdava portugallasele otsa joosta ja ka ise kukkuda. Kahjuks nägi kohtunik ainult viimast momenti, mitte aga sellele eelnevat olukorda, kui portugallane Kivistikule ette jäi.

Kaur Kivistik ei pea aega niivõrd tähtsaks, kui just kohta võrreldes konkurentidega. Edasi otsib Kivistik endale minimaalselt kaks võistlust, kus saaks veel üritada MM normi 8.32,00 täitmist. Aega selleks on 23. juulini. “Kui järgmine kord tuleb takistusjooks välja, võib ka muid jooksualasid ette võtta. Niikaua kui norm on täitmata, tuleb joosta takistusi,” sõnas Kivsitik.

12. DUPONT Francois, Belgia 9.16,87

Meeste 800 m jooksus sai Rasmus Kisel 8. koha selle hooaja tippmargiga 1.52,02. Tema isiklik rekord on 1.51,21. Jooksu võitis iirlane Mark English ajaga 1.49,02.

Naiste 1500 m jooksus piirdus Liina Tšernov 10. kohaga, tema lõpuaeg täna 4.24,44. Jooks osutus aeglase algusega taktikaliseks “mänguks”, sest esimesed 400 m läbiti 1.13,78-ga ja 800 m 2.21,32-ga. Jooksu võitis rumeenlanna Claudia Bobocea ajaga 4.14,50, mis on neli sekundit kehvem kui Liina Tšernovi isiklik ja ka Eesti rekord 4.11,44.

Naiste 5000 m jooksus lõpetas Lily Luik viimasel ehk 12. kohal ajaga 17.02,32. Jooksu võitis šveitslanna Fabienne Schlumpf isikliku rekordiga 15.47,29.

Meeste 3000 m jooksus sai Olavi Allase samuti 12. koha, kuid ta suutis parandada oma isiklikku rekordit, ületades finišijoone ajaga 8.38,90. Allase senine tippmark oli 8.42,01. “Lootsin ikka kiiremat aega, aga samas ei tahtnud kohe oma jooksu tegema hakata ning hoidsin alguses pundi sappa. Esimene kilomeeter tuli 2.45, mis on minu jaoks veidi kiire. Kui üksi jäin, siis oli väsinuna väga raske tuult murda,” võttis Allase oma jooksu kokku.