Kaur Kivistik kaitses Saadjärve sügisjooksu võitu

Kaur Kivistik. Foto: Mallor Malmre
Tartu spordiseltsi Kalev jooksja Kaur Kivistik võitis teist aastat järjest 29. septembril Tartumaal toimunud VI Saadjärve sügisjooksu 17 km pikkuse distantsi suure eduga ajaga 59.10.

“Kui oleks konkurents parem olnud, oleksin rohkem pingutanud. Praegu läks jooks pigem tempotreeningu eest. Olen saanud pärast põlve vigastuse paranemist neli nädalat korralikult harjutanud. Nüüd on kõik korras ja treeningud läinud paremuse poole,” rääkis Kivistik Jooksuportaalile. Algselt plaanis ta osaleda ka 18.-20. oktoobril toimuval Saaremaa kolme päeva jooksul, aga praegu ei oska öelda, kas siiski jookseb. “Üleliia pole mõtet pingutada. Kui heas vormis ei ole, võib endale kolme päevase pingutusega liiga teha ja edasisi treeninguid kahjustada,” ütles Kivistik, kes alustas sel sügisel õpinguid Tartu ülikooli kehakultuuriteaduskonnas avatud õppe magistriõppes. “Õppetöö toimub iga kuu ühel nädalavahetusel ja seekord juhtus nii, et kool langes just kolme päeva jooksu ajale,” lisas Kivistik. Edaspidi plaanib jooksumees ilmselt majandusteaduskonda üle minna, sest spordijuhi suund võeti kehakultuuriteaduskonnas vähese nõudluse tõttu programmist ära. “Teiseks võimaluseks oli valida õpetaja suund, kuid see ei ole minu kutsumus. Proovin majanduse ja kehakultuuri edaspidi kokku panna,” valgustas Kivistik oma tuevikuplaane.

Teise koha sai ümber Saadjärve jooksul Kaur Kivistiku klubikaaslane Rauno Laumets 1:02.58-ga. Kolmandana lõpetanud suusataja Karel Tammjärv kaotas Laumetsale üle 4 minuti, tema aeg 1:07.03. Naistest võidutses Jooksupartneri esindaja Merike Muru ajaga 1:20.20. Teine oli Liina Krünvald-Jaarman 1:22.24-ga ja kolmas Tea Mey 1:23.36-ga. Kokku lõpetas jooksu 55 osalejat. Tänavu joosti üle kilomeetri võrra pikemal trassil kui mullu. Viis aastat Tabivere gümnaasiumi juurest alanud Saadjärve sügisjooksule anti seekord start Äksis Jääaja keskuse juurest, sealsamas oli ka finiš.