Kaur Kivistik pääses noorsoo EMil kohaga edasi finaali

Eesti pikamaajooksjatest võistleb ainsana Soomes Tamperes noorsoo Euroopa meistrivõistlustel Kaur Kivistik, kes sai täna 3000 meetri takistusjooksu esimeses eeljooksus 4. koha Eesti tänavuse hooaja parima tulemusega 8.47,61, tagades sellega viimasena oma jooksust kohaga otsepääsu finaali. Kahest eeljooksust pääses otse edasi finaali neli esimest, pluss neli mõlema jooksu peale kokku aegade põhjal. Kuna esimene eeljooks osutus kiiremaks, jõudsid ka aegade järgi just sealt kõik neli edasi finaali. Finaal toimub pühapäeval.

Stardipaugu kõlades läks Kaur Kivistik algul jooksjate grupis teisele positsioonile, kuid seejärel võttis hoo maha ning jäi rivi lõppu. Esimene kilomeeter läbiti šveitslase Adriano Engelhardti vedamisel 2.59,32-ga ja teine kilomeeter 2.58,12-ga. Viimasele ringile läks Kivistik kolmandal kohal ning alustas lõpusirget neljandana. Finiširuudustikus tõusis tagant tema kõrvale hispaanlane Fernando Carro, kes kaotas Kivistikule vaid ühe sajandikuga.

“Kuna jooksin esimeses eeljooksus ega ei olnud ette teada, milliseks kujuneb teine eeljooks, panin enne jooksu paika, et algul ei maksa ette minna ja vaatan, mida teised teevad. Kaks ringi enne lõppu otsustasin tempot tõsta ja oma positsiooni välja võidelda, sest viimasel 100 meetril võivad kõik kiiresti joosta,” rääkis Kivistik Jooksuportaalile, viidates selja tagant talle kõrvale jõudnud hispaanlasele. “Olin rinnaga siiski temast eespool. Olen rahul, et suutsin viimase kilomeetri kiiresti joosta. Päris kõike ma endast ei andnud, sest pean energiat finaaliks hoidma,” lisas ta.

Jaan Martinson kirjutas millegipärast tänase Postimehe paberväljaandes, et noorsoo EMil ei saanud edasi ka Kaur Kivistik, kes jäi 3000 meetri takistusjooksus oma eeljooksu viimaseks. Jooks polnud selleks ajaks veel toimunudki.