Kaur Kivistik sai Hooandja kaudu Šveitsi laagriraha kokku

Kaur Kivistik. Foto: Andri Mänd
Kaur Kivistik. Foto: Andri Mänd

3000 m takistusjooksu Eesti rekordi omanik Kaur Kivistik kogus Hooandja kaudu kokku vajaliku summa raha, et suunduda juba homme Šveitsis St. Moritzis asuvasse treeninglaagrisse, kus harjutab koos maailma parimate jooksjatega.

Hooandja kaudu toetati Kivistiku laagrit kogusummaga 4402 eurot. Kokku andis oma panuse 96 inimest, neist toetas 10 või enama euroga 19, 25 või enama euroga 35, 50 või enama euroga 16, 100 või enama euroga 14 hooandjat. Üks toetaja otsustas Kivistiku laagrisse panustada 500 või enama euroga.Kogu 4402 eurot Kaur Kivistikuni ei jõua sealt läheb maha ka Hooandja teenustasu mis on 7%, lisaks on selle mõeldud ka kulutused, mis Kivistiku poolt kingituste peale läheb.

“Ülimalt hea meel, et saime üheskoos antud projekti ellu viia. Ühtuses peitub jõud. Nüüdseks on lennupiletid ostetud ja laager ootab ees. Täpsed kuupäevad on 20. juunist kuni 15. juulini. Peale seda sõidan otse Soome kõrgetasemelisele võistlusele, kus üks ja ainuke eesmärk on olla kiirem selleks aastaks seatud MM normist 8.29,00,” lausus Kivistik. MM normi võtab ta sihikule 17. juulil Soomes Lapinlahtis.

St. Moritz on taliolümpialinn, kus suvisel perioodil harjutab lugematu hulk maailma parimaid jooksjaid erinevatest riikidest (Soome, Norra, USA ja Taani). Et laager õnnestuks maksimaalselt, tuleb treeninglaagrisse kaasa üks Kaur Kivistiku treeneritest ja Liina Tšernovi hea abiline Margus Pirksaar Jooksupartnerist. Samuti Liina Tšernov.

“Margus aitab hoida kätt pulsil, karjuda jooksu vaheaegu ja ilmselt kergematel treeningutel ka ise kaasa joosta – kõik selleks, et tagada laagri kõrge kvaliteet,” sõnas Kivistik. Suure tõenäosusega harjutab ta laagris koos Soome hetkel parima kestvusjooksja Topi Raitaneniga, kes hiljuti täitis MM normi 3000 m takistusjooksus. “Ta on Väga hea sparringupartner, kellega koos kvaliteetseid kilomeetreid koguda,” kiitis Kivistik.