Kaur Kivistik sai murdmaajooksu EMil 36. koha

Kaur Kivistik sai täna Portugalis Albufeiras alanud murdmaajooksu Euroopa meistrivõistlustel meesjuunioridest 99 finišeerija seas 6070 m pikkusel distantsil 36. koha ajaga 19.01. „Kaur on astunud suure sammu oma arengus edasi. 99 jooksu lõpetaja seas saada 36. koht (kaotus esimesele 54 sekundit) on korralik tulemus. Arengut kirjeldab hästi ka fakt, et 2009. aastal jäi Kauri tulemuseks 77. koht (kaotus võitjale 1.55),“ kommenteeris Kauri tulemust delegatsiooni juht Harry Lemberg.
.
Teine Eesti jooksja Anton Basmanov kuulus nende viie jooksja hulka, kes katkestasid. Euroopa meistriks krooniti hispaanlane Abdelaziz Merzougi, kelle võiduaeg oli 18.07. Täpselt sama aja sai kirja hõbemedalile tulnud serbrlane Nemanja Cerovac. Pronksile jooksis end portugallane Rui Pinto 18.09-ga.
Esimeses vaheajapunktis 770 m peal jooksis Kivistik 25. kohal ja Basmanov 71. kohal. Teises vaheajapunktis 1270 m langes Kivistik koha võrra tahapoole, kuid vahed teistega väga väikesed, kuskjuures kaotus liidrile vaid sekund. Basmanov langes 86. kohale, kaotust liidrile kogunes 6 sekundit. Kolmandas vaheajapunktis 2870 m langes Kivistik veel tahapoole 30. kohale, kaotades jooksu juhtinud venelasele Andrei Rusakovile 10 sekundit. Basmanov jäi juba jooksjate rivi lõppu 102. kohale. Viimases vaheaja võtu kohas 4470 m peal jooksis Kivistik 37. kohal, kaotades liidrile 25 sekundit. Basmanov sellesse punkti enam ei jõudnud ja katkestas.

Naisjuunioridest tuli Euroopa meistriks Suurbritannia jooksja Charlotte Purdue, kel kulus 3970 m pikkuse distantsi läbimiseks aega 12.42. Teise koha sai Amela Terzic Serbiast 12.59-ga. Pronksmedal kuulus Emelia Gorecka Suurbritanniast 13.00-ga.