Vähe võistelnud Kaur Kivistik piirdus universiaadil 9. kohaga

Kaur Kivistik. Foto: Marko Mumm/EKJL

Kaur Kivistik startis täna Taipeis suveuniversiaadil 3000 m takistusjooksus, kus piirdus 9. koha ja lõpuajaga 8.48,04.

Esimene kilomeeter läbiti briti jooksja Zak William Seddoni vedamisel  2.51,60-ga, Kivistikul tuli vaheaeg 3 sekundit kehvem. Teise kilomeetri lõpuks sai grupp uuesti kokku ja vaheaeg soomlasele Topi Olli Vihto Raitanenile 5.53,58-ga. Viimasel 500 meetril said eest ära kuus meest, kes kõik jooksid lõpuaja alla 8.40.

Kaur Kivistiku sõnul on tal raske võistlust kommenteerida, kui midagi väga öelda pole. “Viimase ringi jooksid medalivõitjad muidugi päris kiiresti ja võimasalt. Minust täna asja polnud, et viimasel ringil vajutada. Sel hooajal olen saanud väga vähe võistelda ja viimasest võistlusest ka pikk paus sees olnud,” ütles Kivistik ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Kivistikule ei sobi kui ta pole pikalt võistelnud. “Lootsin, et tehakse ka eeljooksud, kuid kahjuks jäid need ära. Mulle oleks see kindlasti hästi mõjunud,” arvas Kivistik eeljooksu kohta.