Kaur Kivistik sai võistkondlikul EMil takistusjooksus teise koha

Kaur Kivistik (keskel) veetakistusel. FOTO: MARKO MUMM/EKJL
Nii nagu eilegi, asus täna Kreekas Heraklionis Euroopa võistkondlike meistrivõistluste esiliiga võistlustel Eesti liigasse püsima jäämise nimel punkte jahtima viis Eesti kesk- ja pikamaajooksjat. Parima tulemuse eest hoolitses seekord Kaur Kivistik, kes sai 3000 m takistusjooksus teise koha.
Kivistik hoidis jooksu algul grupi keskele, tõustes hiljem grupi peas teiseks. Aeglase jooksu võitis grupist üksi ära läinud türklane Tarik Langat Akdag ajaga 8.44,53. Türklasele lõpupoole järjest lähemale jõudnud Kivistik sai taktikalises jooksus teise koha 8.46,81-ga.
12. Patrick Rohr SUI 9.21,27
Meeste 3000 m jooksus läks algul positsioonivõitluseks, mistõttu Tiidrek Nurme pidi korraks käed appi võtma, et mitte “karpi” jääda. Grupp püsis koos kuni viimase kilomeetrini, mil sellest kolm jooksjat maha jäid. Viimasele ringile minnes hakati spurtima. Nurme tegi, mis suutis, aga 5. kohast paremat välja võidelda ei õnnestunud. Jooksu võitis lõpumeetritel hollandlasest mööda tuhisenud türklane Halil Akkas ajaga 8.12,00.

12. Thomas De Bock BEL 8.30,90
Meeste 800 m jooksus sai Raimond Valler 9. koha ajaga 1.50,65. Jooksu võitis türklane İlham Tanui Özbilen 1.47,97-ga. “Kohaga jäin rahule, aga aeg oleks võinud parem olla. Tegemist oli päris raske taktikalise jooksuga. Pidin jooksma kogu jooksu teisel rajal, aga võistkonnale sai vajalikud punktid ära toodud,” kostis Valler Jooksuportaalile.

Eesti kesk- ja pikamaajooksu koondis Kreekas. FOTO: erakogu

Naiste 5000 m jooksus püsis Jekaterina Patjuk algul grupis, kuni eest läksid ära kuus naist, neile järgnes väikese vahega kreeklanna ja kolmeliikmelises grupis Patjuk. Juhtgruppi vedas portugallanna Dulce Felix, kes aga kaua vastu ei pidanud. Edasi kulges jooks hollandlanna soolo etteastena, kes tõmbas grupi laiali ja võitis jooksu ajaga 15.36,32. Kõik jooksjad jätkasid lõpuni üksteise järel mitmesekundilise vahega. Patjukile kuulus 8. koht ajaga 16.24,38.