VÕIMAS! Kaur Kivistik täitis Belgias 3000 m takistusjooksu EM normi

Kaur Kivistik Belgias- Foto: erakogu
Kaur Kivistik Belgias Oordegemi staadionil. Foto: erakogu

Kaur Kivistik võistles eile õhtul Belgias Oordegemis 3000 m takistusjooksus, kus täitis Berliini Euroopa meistrivõistluste normi, saades lõpuajaks 8.35,77. EM norm on 8.40,0.

30-st startinust jooksu viiendal kohal lõpetanud Kivistiku sõnul läks tal võistlus võrreldes eelmise nädalaga palju paremini. “Tehniliselt ei olnud sellist koperdamist nagu eelmine kord. Kõrvaltvaataja seisukohast tundub kahtlane, et nädalaga on võimalik parandada aega 20 sekundiga, kuid takistusjooksjate ringkonnas on see täiesti tavaline nähtus. Kui tehniliselt oled kehv, siis 35 takistuse ületamisega võid kaotada tohutult aega. Iga takistuse pealt 0,5 sekundit teeb kokku pea 20 sekundit edu,” rääkis Kivistik ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

“Kuna esimene jooks läks mul aia taha, siis enne starti oli ikka kartus sees, mis tulla võib. Seetõttu jooksin esimesed kaks kilomeetrit võib-olla liiga passiivselt. Viimane kilomeeter osutus tugevaks ja Euroopa meistrivõistluste normi alistamine teeb rõõmu, mis oli ka võistluse eesmärk. Nüüd saab rahulikult EM võistluseks valmistuda ja ei pea enam muretsema normi pärast. Kui pinged on maas, siis järgmised jooksud saab hea emotsiooni pealt teha,” lisas Kivistik.