Kaur Kivistik võistles esimest korda 400 m tõkkejooksus

Kaur Kivistik kasutab tõkkejooksu ka treeningul. Foto: Tambet Allik
Kaur Kivistik kasutab tõkkejooksu ka treeningul. Foto: Tambet Allik

Rio olümpiamängudel 3000 m takistusjooksus võistelnud Kaur Kivistik tegi täna Pärnu Rannastaadionil toimunud kergejõustikuõhtul oma elu esimese stardi 400 m tõkkejooksus, mille lõpetas ajaga 56,46.

“Kuna hooaeg on läbi, siis mõtlesin tõkkejooksu proovida. Paar hooaega tagasi tahtsin seda teha. Tõkkejooks on Eestis populaarne ala, sest vennad Jagorid ja Rasmus Mägi jooksevad. Takistusjooks on tõkkejooksule sarnane. Tahtsin vaadata, mis saab,” rääkis Kivistik ajakirja Jooksja Jooksuportaali uudistele.

Pärast elu esimest 400 m tõkkejooksu tunnistas Kivistik, et distants osutus päris raskeks. “Trennis olen proovinud rütmiga tõkkeid joosta, aga täna ei tulnud võistlusel rütmi hoidmisest midagi välja. Tagasirgel puhus kõva vastutuul. Nii ei jaksanud ma korralikult lõpuni joosta. Elu esimese jooksu kohta ei saa midagi kehvasti öelda,” arvas Kivistik.

Takistusjooksu ta tõkkejooksu vastu välja vahetada ei kavatse. “Eks see oli enese proovimine. Kui kunagi veel võimalus tekib, jooksen ikka. Hea vaheldus. Treeningul kasutan nagunii tõkkeid. Täna jooksin täisringi läbi, mis on teistmoodi katsumus,” sõnas Kivistik.

Kokku startis täna Pärnus 400 m tõkkejooksus neli sportlas. Lisaks Kaur Kivistikule Vennad Jagorid ja üks Valgevene sportlane. Jooksu võitis Jaak-Heinrich Jagor  51 ja poole sekundiga. Tema vend Erik sai teise koha ja Kaur Kivistik pidi leppima neljanda kohaga. Staadioni hooaeg on Kivistiku jaoks selleks aastaks läbi. Edasi teeb ta kaasa rahvajooksudel, sealhulgas 4. septembril Pärnus Jüri Jaansoni Kahe Silla jooksul ja nädal hiljem SEB Tallinna Maratoni ühel lühemal distantsil.

Liina Tšernovil ei õnnestunud täna Pärnus 1 miili Eesti rekordit joosta. Tal jäi puudu sellest üks sekund. Oma osa mängis siin ka tugev tuul. 1 miili Eesti rekord 4.41,5 kuulub aastast 1988 Sirje Eichelmannile.