Kaur Kivistik tõusis Saaremaa kolme päeva jooksu liidriks

Tartu spordiseltsi Kalev jooksja Kaur Kivistik võitis täna Saaremaa kolme päeva jooksu teise 16,2 kilomeetri pikkuse etapi Sõrves väga suure eduga ajaga 51.47 ja tõusis kahe etapi kokkuvõttes liidriks. “Eile ei olnud enesetunne hea ja kõht natuke streikis. Kuna Viljar võttis tempo üles, läks poole peal raskeks. Lõpupoole kärises vahe suureks ja kahtlesin, kas suudangi enam kaotatut tagasi teha. Täna oli kindel plaan kohe algul tempo peale panna ja üritada eest ära joosta,” rääkis Kivistik Jooksuportaalile. See plaan andekal jooksumehel ka õnnestus. 

Teise koha sai täna eilse etapi võitja Sergei Tšerepannikov (Stamina Arcotransport Jooksutiim) ajaga 54.08 Ta stardib homsele 16 kilomeetri pikkusele viimasele etapile viitstardist 1.41 pärast Kaur Kivistikku. Tšerepannikov suutis täna koos Kivistikuga joosta esimesed 5 kilomeetrit, siis läks tal kõrge tempo hoidmine raskeks. “Esimene kilomeeter oli rahulik 3.34-ga. Edasi hakkas Kaur tempot tõstma. Kilomeetri ajad läksid järjest kiiremaks 3.09; 3.05; 3.03. Vaatasin, et sellise tempoga ma küll lõpuni joosta ei suuda. Ei läinud täna nii hästi. Võibolla jooksin eile liiga kiiresti,” nentis Tšerepannikov. 
Kokkuvõttes tõusis kolmandale positsioonile täna Tšerepannikovile vaid kaks sekundit kaotanud 44-aastane vanameister ja kuuekordne Saaremaa kolme päeva jooksu võitja Vjatšeslav Košelev. Mõlemad mehed jooksid viimased 6 kilomeetrit koos, kuid lõpus pani Tšerepannikov oma paremuse maksma. Vjatšeslav Košelev läheb homme rajale 54 sekundit pärast Tšerepannikovi.
Naistest läheb homme liidrikohalt viimasele etapile Stamina Arcotransport Jooksutiimi esindaja Evelin Talts, kes võitsis ka tänase etapi ajaga 1:00.37. Teisel kohal jätkab endiselt Annika Rihma (Sportkeskus.ee). Täna oli ta samuti teine ajaga 1:02.46. Kolmandast kohast hoiab kinni Taltsi klubikaaslane Merill Mägi. Tema lõpuaeg oli täna 1:05.00. Mägi tunnistas, et tal on veel Itaalias joostud 30 kilomeetri distants jalgades. Homme kell 11 Kuressaare kesklinnas algavale 16 kilomeetri pikkusele etapile lähevad 9 esimest viitstardist kahe etapi kokkuvõtte põhjal. Ülejäänud stardivad koos 10. kohal oleva jooksjaga, kelleks on Margus Pirksaar. Kui eile lõpetas esimese etapi 402 jooksjat, siis täna suutis raskele katsumusele vastu panna 391 jooksjat.
Tulemused kahe etapi kokkuvõttes
Võistkondade tulemused
JOOKSUPORTAAL
Foto: Raul Vinni/Saarte Hääl