Kaur Kivistik võistlusel kukkumisest: see oli mu enda hooletus

Foto: Mallor Malmre

Tallinnas Kadrioru staadionil Eesti meistrivõistluste avapäeval 3000 meetri takistusjooksus teisel kilomeetril takistuse ületamisel kukkunud ja seetõttu hõbemedaliga leppima pidanud Kaur Kivistik peab juhtunut enda hooletuseks.

“Eks see mu enda hooletus oli. Ma ei hüpanud korralikult üle takistuse. Jooksin teiste selja taga (Dmitri Aristov, Priit Aus – toim.) ja võtsin hoo enne takistust liiga maha,” ütles Kivistik Jooksuportaalile. Põlv tabas takistust ja Kivistik kukkus. Püsti tõustes üritas ta selleks ajaks jooksu juhtima läinud Priit Ausile järgi jõuda, aga see ei õnnestunud. “Mõtlesin, et mis toimub. Miks ma järgi ei jõua. Pärast selgus, et Aus jooksis viimase kilomeetri 2.52-ga. Ilma kukkumiseta oleksin pakkunud esikohale konkurentsi, aga ega see lihtne poleks olnud, sest viimane kilomeeter oli ikka väga kiire,” rääkis Kivistik. Dmitri Aristovi püüdis ta pärast kukkumist kinni ja möödus temast.
Esimesed päevad pärast võistlust lõi Kivistiku põlv paiste. Praeguseks on paistetus alla läinud. “Valus on ikka ja jalga painutada ei saa. Jooksusammu teha ammugi mitte,” nentis Kivistik, kes saab põlvele magnetravi. Arsti sõnul on tegemist lihaspõrutusega, mis kiiresti taandub, ent olukod pole siiani paremaks läinud. “Järgmise nädala lõpuks peaks olema selge, kuidas jalg paraneb. Sellest lähtuvalt saab otsustada, kas võistlen augusti lõpus veel mõnel staadionijooksul, sealhulgas ühel takistusjooksul,” lausus Kivistik. Samas ei pidanud ta sugugi pahaks, kui tuleb jala tõttu väike puhkus teha. “Vahel tuleb see isegi raskel treeningperioodil kasuks,” lisas Kivistik. 
3000 meetri takistusjooksu Eesti meistritiitli võitis Priit Aus isikliku rekordiga 9.02,99. “Juba esimese ringi algul sai selgeks, et tuleb taktikajooks. Mulle see sobis. Tempojooks oleks järgmise päeva 5000 meetri starti silmas pidades liialt väsitav olnud,” ütles Aus Jooksuportaalile. Jooksu pöördepunkt leidis aset kolm ringi enne lõppu, kui Aus ise vedama läks. “Esimene meistritiitel sel distantsil omab minu jaoks suurt väärtust. Varasemalt on mul ette näidata kaks pronksi ja hõbemedal, kuld oligi veel puudu,” märkis Aus.
Jan Õiglase filmitud 3000 meetri takistusjooksu video
JOOKSUPORTAAL