Kaur Kivistik võitis takistusjooksus esimest korda Eesti meistritiitli

Kaur Kivistik Veetakistusel. Foto: Marko Mumm/EKJL
Kaur Kivistik veetakistusel. Foto: Marko Mumm/EKJL

Kaur Kivistik võitis täna Tallinnas Kadriorus alanud Eesti meistrivõistlustel 3000 m takistusjooksus oma esimese kuldmedali ajaga 9.19,01. Varem ei ole ta Eesti meistriks tulnud.

Kokku asus stardijoonele 8 meest. Eelmise aasta esikolmikust startis täna ainsana möödunud aastal pronksi võitnud Karl Mäe. Algselt stardinimekirjas üles antud Sergei Tšerepannikov ei jooksnud.

Jooks algas Deniss Šalkauskase vedamisel, Kaur Kivistik hoidis algul neljandale positsioonile, kuid tõusis teisel ringil veetakistusel kolmandaks. Kolmandal ringil hakkas Kivistik jooksu liidrile Šalkauskasele lähenema ja ringi lõpuks oli ta noorel mehel juba kandadel. Kui joosta jäi veel kolm ringi, jõudis neile järgi Karl Mäe.

Esikolmik jätkas koos kuni viimase ringi alguseni, siis võttis Kaur Kivistik sisse liidripositsiooni. Deniss Šalkauskas suutis Kivistiku järgi püsida vaid 150 meetrit, siis läks Kivistik oma teed ja võitis oma esimese Eesti meistritiitli ajaga 9.19,01. Hõbemedal kuulus Šalkauskasele isikliku rekordiga 9.22,46. Kolmandana lõpetanud Karl Mäe diskvalifitseeriti raja lühema läbimise tõttu. Seega tuli pronksmedalile Ats Sõnajalg ajaga 9.38,93.

Kaur Kivistiku sõnul võttis ta tänast 3000 m takistusjooksu soojendusena 1500 m distantsiks. “Teised jooksid ka hästi. Deniss on noor (17-aastane). Ootan, et tema areng seisma ei jää ja ta visalt edasi treenib. Jooksutrenn ei ole lihtne. Loodan, et tal distsipliinitaluvust jagub,” ütles Kivistik.