Keenia alaliit piirab noorte jooksjate välisreise

Keenia kergejõustikujuhid panid paika uued reeglid, mis väidetavalt kaitsevad noori sportlasi. Jooksjad ei saa enam välisvõistlustel osaleda enne, kui alaliidu juhid seda lubavad. Nii näiteks on Linet Masai (pildil) alaliidu plaanide tõttu pidanud loobuma mitmest võistlusest.

“Teatasime, et ühtegi sportlast ei saadetaks enne välisvõistlusele, kui nad on saanud loa meilt,” sõnas Keenia Kergejõustikuliidu esimees Isaiah Kiplagat Reutersile. “Planeerime pikalt ette, mitte pole lummatud vaid suurtest rahaauhindadest tulusatel miitingutel nagu paljud treenerid. Meie plaani juures on olulisim saada rohkem medaleid suurtel tiitlivõistlustel nagu järgmise aasta MM Lõuna-Koreas ja 2012. aasta olümpia Londonis.” Agendid aga süüdistavad alaliitu nende äri segamises, samal ajal kui mõned sportlased jooksevad üle välisriikidesse, väites, et Keenias valitseb vaenulik õhkkond.

Viimasel ajal on toimunud mitmesuguseid kahtlasi käike alaliidu poolt. Küll ei lubata Keenia meistrit tiitlivõistlusele, küll on mitu suurnime enne tulusaid starte suurtel miitingutel veto saanud. Kergejõustikujuhtide sõnul on kõik selleks, et raha noori ei pimestaks ning nende karjäär pikemalt kestaks. “Kohtumine oli tore ja sõbralik, kuna Keenia alaliit tahab vaid teada, kus nende sportlased jooksevad. Küsimus oli koostöös,” selgitas aga Suurbritannia agent Ricky Simms.

Postimees.ee