Keenia staier sai esikoha Pärnu Kahe Silla jooksul

Välismaalased domineerisid tippsõudja Jüri Jaansoni algatatud Pärnu Kahe Silla jooksul, mis peeti pühapäeval.

Keenlane Ibrahim Mukunga võitis ligi 9 km pikkuse distantsi, mis suures osas kulgeb Pärnu jõe kallastel, ajaga 26.50,0, Läti jooksja Dmitrijs Jurkevics kaotas talle 28,5 sekundiga ning parima Eesti pikamaajooksjana kolmandaks tulnud Roman Fosti juba 1.19,2ga. Esikuuikusse mahtusid veel Nikolai Vedehin, Priit Aus ja Dmitri Aristov.

Naistest oli kiireim Jekaterina Patjuk ajaga 31.51,8, mis üldarvestuses andis 23. koha. Järgnesid Lily Luik 33.48,6 ja Olga Andrejeva 34.21,7ga.

Tänavusel Kahe Silla regatil osales kokku 10 veesõidukit. Jooksjatega samal ajal Vana silla külje alt startinud 250 meetri sprindi võtsid ette kolm kahest matkasüsta ning neli aerusurfi (SUP) lauda.

Kokku läbis raja 1461 jooksjat, 7 ratastoolisõitjat, 395 käijat-kepikõndijat ning 10 veesportlast, kes osalesid Kahe Silla regatil. Laupäeval toimunud lastejooksudel osales 707 noort ning 21 koera koos peremeestega. Kokku tuli seega osalejate arvuks 2601.