Keenia võitis Chiba rahvusvahelise ekideni Jaapani ees

Keenia võitis tänu 10 kilomeetri vahetusi jooksnud noortele Patrick Mutunga Mwikyale ja Edwin Mokuale 23. novembril Jaapanis Chiba rahvusvahelise ekideni kahe Jaapani võistkonna ees. Kokku osales ekidenil 12 võistkonda. Mehed jooksid esimese vahetuse (5 km), kolmanda vahetuse (10 km) ja viienda vahetuse (10 km), naised teise vahetuse (5km), neljanda vahetuse (5 km) ja kuuenda vahetuse (7,195 km).
,
Keenia võistkonna staarideks osutusid Patrick Mutunga Mwikya ja Edwin Mokua, kes jooksid vastavalt kolmandat ja viiendat 10 km pikkust vahetust. 17-aastane tänavune juunioride MMi 3000 m hõbemedali omanik ja krossijooksu MMil juunioride arvestuses pronksmedali võitnud Mwikya läbis 10 km ajaga 28.08, olles selle tulemusega vahetuse kiireim. Mokua sai oma vahetuse ajaks 27.43, edestades jaapanlast Tetsuya Yoroizakat üle minuti (28.47). Keenia võistkonna lõpuajaks fikseeriti 2:04.40, mis on uus võistluste rekord. Varasem tippmark 2:05.27 kuulus 2008. aastast Etioopiale. Teisele kohale tuli Jaapani esindus ajaga 2:04.59. Kolmas oli Jaapani Kolledži tiim 2:07.26-ga.