Ibrahim Mukunga teeb Eestis avastardi ümber Viljandi järve jooksul

Ibrahim Mukunga möödunud aastal Viljandi järve jooksul. Korraldajate foto
Ibrahim Mukunga möödunud aastal Viljandi järve jooksul. Korraldajate foto

Ehkki 1. mail toimuv ümber Viljandi järve jooks on rahvajooks, kus iga osaleja võistleb ja võitleb ikka iseendaga, on suurjooksul alati tähtis ka see, kes võidab. Tänavu võiks võitja otsimisel otsa vaadata vähemalt kolmele-neljale jooksjale.

Mullu puges järve vastaskaldal kivi Keenia jooksja Ibrahim Mukunga Wachira jooksusussi sisse. Mehe enda jutu järgi pidurdas see teda ning Roman Fosti jõudis talle järele ja võitis. Täna pani äsja Keeniast saabunud Mukunga Wachira end jooksule kirja, et selle aasta võitu püüdma minna. Keenia mehe treeningpartner, alles hiljuti olümpiamaratonile kvalifitseerunud Tiidrek Nurme on andnud teada, et tema otsustab ümber Viljandi järve jooksul startimise laupäeval.

Stardiprotokollis olevatest meestest on Mukunga Wachira tõenäoliselt suurim konkurent Viljandimaa oma mees Keio Kits. 2012. aastal ümber Viljandi järve jooksu võitnud ja ühtlasi pika krossi Eesti meistriks tulnud, kuid seejärel jalavigastuse tõttu tippjooksjate seas kadunud Kits on tagasi ning nädalatagune lühikese krossi Eesti meistritiitel Elvast annab põhjust uskuda, et ta on praegu väga heas vormis.

Kaks nädalat tagasi Ilja Nikolajevi tulemuse tühistamise tõttu 2013. aasta jooksu võitjaks kroonitud Sergei Tšerepannikov stardib tänavu numbri all 1. Ta on sel kevadel võitnud mitu pisemat rahvajooksu ning püüab kindlasti ka Viljandis esikohta. Naistest on tõenäoline favoriit Liina Luik. Olümpiamaratoniks valmistuv Luik on naiste arvestuses olnud kaks korda teine ja ühe korra kolmas. Tänase seisuga on ümber Viljandi järve jooksule end registreerinud üle 3500 jooksja ja kepikõndija.