Keenialane Ibrahim Mukunga võistleb Saaremaa kolme päeva jooksul

Ibrahim Mukunga. Foto: Mallor Malmre

Kui varem oli küsimärgi all, kas Tiidrek Nurme treeningupartner keenialane Ibrahim Mukunga saab ikka 18.-20. oktoobrini toimuval Saaremaa kolme päeva jooksul osaleda, siis praeguseks on asi kindel – aafriklane võistleb.

Mukunga esindab Saaremaal Jooksupartnerit ja lööb kaasa ka samanimelises võistkonnas. “Saarlased on sõbralik rahvas, nad oskavad Mukunga heatahteliselt vastu võtta,” ütles Mukunga treeningupartner Tiidrek Nurme Jooksuportaalile. Nurme ise jookseb Saaremaal vaid ühel päeval. “Mul tuleb kohe Keenia laager otsa ning praegune treenitus on väike. Ei taha ennast asfaldil lõhkuda,” põhjendas Nurme. “Mukungal ei tule niipea mingisugust olulist võistlust ning tema praegune treenitus on suurem. Kui mina vahepeal jalad seinale panin, siis tema uhas edasi,” lisas Nurme.
Jooksupartneri ühe asutaja Einar Kaigase sõnul võeti Ibrahim Mukunga Jooksupartnerisse Tiidrek Nurme soovitusel. “Mukungal endal ei ole vahet, millise tiimi all ta jookseb. Peaasi, et ta saab võistelda,” lausus Kaigas Jooksuportaalile. Eeloleval pühapäeval 13. oktoobril osaleb Mukunga ka Viljandi linnajooksul. Tiidrek Nurme teeb kaasa 5 km pikkusel rahvajooksul.
JOOKSUPORTAAL