Keenialane Wilson Kipsang võitis maailmarekordiga Berliini maratoni

Wilson Kipsang. Foto: Frankfurdi maraton.

Keenialane Wilson Kipsang võitis täna Berliini maratoni uue maailmarekordiga 2:03.23. Tulemus on 15 sekundit parem kui tema kaasmaalasele Patrick Makaule kuulunud 2011. aastast pärit tipptulemus.

Wilson Kipsangi tempo Berliini maratonil (vaheaeg + km läbimise kiirus)

Finiš 2:03.23 2.49

Ka järgmised kolm kohta läksid Keeniasse. Teise koha sai Eliud Kipchoge 2:04.05-ga ja kolmanda koha Geoffrey Kipsang 2:06.26-ga. Parima mitteaafirklasena lõpetas 6. kohal brasiillane Marilson dos Santos ajaga 2:09.24. Eurooplastest osutus kiireimaks portugallane Rui Silva 2:12.26-ga.

Naistest kuulus kaksikvõit keenialannadele. Maratoni võitis Forence Kiplagat ajaga 2:21.13. Teise koha sai Sharon Cherop 2:22.28-ga. Väga head tulemust näitas N40 vanuseklassi kuuluv Saksamaa esindaja Irina Mikitenko, kes suutis joosta end kolmandaks ajaga 2:24.54.

Berliini maratonil startis 66 eestlast. Neist parimana sai Olari Orm 225. koha ajaga 2:41.52.